04.07.2013 11:17 0

Gryf Orlex przegrywa pierwszy sparing

Mimo prowadzenia 1:0 piłkarzom Gryfa Orlex nie udało się odnieść zwycięstwa nad Pogonią Szczecin. W końcówce meczu II-ligowców pogrążył Tomasz Chałas, a Pogoń wygrała 3:1.

Dla żółto-czarnych był to pierwszy sparing podczas letniego okresu przygotowawczego. Po dwóch dniach treningów nie łatwo było jeszcze o dobrą dyspozycję, ale piłkarze z Wejherowa pokazali się na tle zespołu z Ekstraklasy nieźle. Do odniesienia zwycięstwa zabrakło niewiele.

Sztab szkoleniowy zadecydował, że niemal wszyscy zawodnicy rozegrają w środowe przedpołudnie po 45 minut. W pierwszym składzie zobaczyliśmy trzech nowych zawodników oraz Sebastiana Kowalskiego, który wraca do drużyny po przerwie. To właśnie Kowalski rozpoczął mecz na prawej obronie, na lewej stronie defensywy zagrał Maciej Osłowski, na prawej pomocy Paweł Brzuzy a w ataku Tomasz Bejuk.

Do przerwy nie zobaczyliśmy bramek. Wejherowianie zagrali uważnie w defensywie i nie dali się przedrzeć rywalom w pobliże własnego pola karnego. Tym samym Wiesław Ferra nie miał zbyt wielu okazji do interwencji.

Gole padły po zmianie stron. Najpierw na prowadzenie wyszli żółto-czarni. Po faulu na Łukaszu Wiśniewskim, Maciej Szymański egzekwował rzut wolny. Dobre dośrodkowanie na gola zamienił Przemysław Kostuch i od 65 minuty Gryf prowadził. Pogoń nie mogła poradzić sobie z II-ligowcem, a wejherowianie mięli kolejne okazje podbramkowe. Mateusz Łuczak kapitalnie uderzył z 25 metrów, ale piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. Jeszcze wcześniej Rafał Siemaszko zdobył bramkę po podaniu Michała Więcka, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Końcówka meczu należała do Pogoni. Najpierw w 80 minucie Kacper Tułowiecki sfaulował zdaniem sędziego napastnika szczecinian, a rzut karny zamienił na gola Tomasz Chałas. Pięć minut później Pogoń otrzymała drugą jedenastkę. Tym razem faulującym był Łukasz Krzemiński, a gola ponownie zdobył Chałas. Ten sam zawodnik dobił żółto-czarnych w 90 minucie.

Pogoń Szczecin - Gryf Wejherowo 3:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Przemysław Kostuch 65, 1:1 Tomasz Chałas 80 – karny, 2:1 Tomasz Chałas 85 – karny, 3:1 Tomasz Chałas 90

GRYF ORLEX: Wiesław Ferra (46’Kacper Tułowiecki) – Sebastian Kowalski (46’Łukasz Krzemiński), Przemysław Kostuch, Michał Skwiercz (46’Adrian Kochanek), Maciej Osłowski (70’Maciej Bank) – Maciej Szymański (70’Mateusz Łuczak), Mateusz Dąbrowski (46’Błażej Miszka), Mateusz Łuczak (46’Łukasz Wiśniewski), Marcin Warcholak (46’Grzegorz Gicewicz), Paweł Brzuzy (46’ Michał Więcek) – Tomasz Bejuk (46’Rafał Siemaszko)

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła (46 Krystian Rudnicki) - Mateusz Sobolczyk (46 Mateusz Wilk), Julien Tadrowski, Michał Koj, Rafał Gutowski - Kamil Zieliński (46 Alan Błajewski), Sebastian Rudol (46 Lucas), Andradina (46 Dawid Kort), Abdul Moustapha Ouédraogo - Vuk Sotirović (46 Łukasz Zwoliński), Tomasz Chałas.