11.05.2013 22:15 0

Arka wygrywa emocjonujący mecz z Okocimskim

Po pierwszej połowie wydawało się, że zawodnicy Arki ten mecz już przegrali. Pierwsze nadzieje na to, że pojedynek żółto-niebiescy jednak wygrają, pojawiły się dopiero w 65 minucie, kiedy to gdynianie wyrównali wynik.

Drużyna z Brzeska była zdeterminowana do tego aby mecz wygrać. Okocimski znajduje się w strefie spadkowej i nie zanosi się na to aby z niej wyszedł.

• Jest nam smutno, gdyż jechaliśmy pełni nadziei, że coś tutaj wskóramy. Po pierwszej połowie wydawało się, że uda nam się osiągnąć dobry wynik. W drugiej połowie sami te nadzieje sobie odebraliśmy z powodu błędów w kryciu. Błędy popełniali obrońcy i bramkarz, który powinien przy drugiej bramce lepiej interweniować. Trzeba stwierdzić, że wygrał lepszy i skuteczniejszy zespół, który wykorzystał swoje atuty. Gratuluję trenerowi, a my dalej będziemy walczyć o utrzymanie - mówił po meczu Czesław Palik, trener Okocimski Brzesko.

Arka grała natomiast o dobrą pozycję w tabeli ligowej. Żółto-niebiescy dzięki wynikowi 3:1, awansowali na siódmą pozycję.

• Dziękuję za gratulacje. Okocimskiemu życzę wszystkiego najlepszego, przede wszystkim utrzymania w lidze. Mój zespół pokazał dziś podwójny charakter. Pierwszy raz, gdy z wyniku 0:1 potrafiliśmy się podnieść i strzelić trzy gole. Druga kwestia to fakt, że po meczu piłkarze podziękowali kibicom, mimo że ci w pierwszej połowie na nich gwizdali, zwłaszcza przy zagraniach do bramkarza. W pierwszej połowie zabrakło lepszej gry w środku i będę to na pewno analizował. Nie zabraniałem zawodnikom strzelać w pierwszej połowie. Nie wiem skąd takie opinie. Uważam, że drużynę należy oceniać pod kątem całego meczu - powiedział na konferencji Paweł Sikora.