26.01.2011 09:25 0

1 marca rozpocznie się sprzedaż biletów na Euro 2012

Sprzedaż biletów na mecze Euro 2012 ruszy 1 marca. Gdańszczanie otrzymają dodatkowe 2000 biletów.

Dystrybucją biletów zajmie się firma EURO 2012 Polska powołana przez UEFA. Obecnie opracowywany jest plan sprzedaży biletów. Największa ilość biletów będzie przeznaczona dla kibiców z państw organizujących mistrzostwa, czyli dla Polaków i Ukraińców.

Łączna ilość biletów na mecze w Polsce i Ukrainie wyniesie 1,4 mln. Do sprzedaży trafi ich około miliona. Pozostałe wejściu zostaną przeznaczone dla sponsorów i tzw. rodziny UEFA. Na specjalnych zasadach będzie prowadzona sprzedaż w miastach, będących gospodarzami Euro 2012. Każde z nich otrzyma dodatkowo dwa tysiące biletów dla swoich mieszkańców.

Wejściówek nie będzie można kupić w kasie stadionu. W celu zakupienia biletu trzeba będzie zarejestrować się na stronie UEFA i podać swoje dane osobowe. Wejściówki będą przysyłane pocztą bezpośrednio do domu. Do wyboru kibiców będzie kilka opcji zakupu biletu. Będzie można wybrać mecz konkretnej reprezentacji lub w wybranym mieście. Jedna osoba ma prawo nabyć cztery bilety.

Kibice, którym nie uda się kupić wejściówek na mecze będą mogli obejrzeć je w specjalnej strefie kibica. W Gdańsku powstanie ona na Placu Zebrań Ludowych. Wstęp do strefy kibica będzie darmowy. Gdańska strefa najprawdopodobniej będzie mogła pomieścić około 20-25 tys. wielbicieli futbolu.

Ceny biletów nie są na razie znane. Podobno będą niższe niż podczas mistrzostw w Austrii i Szwajcarii. Dokładne zasady sprzedaży wejściówek zostaną określone na początku lutego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24