29.03.2013 12:04 0

Arka wygrała z Kolejarzem!

Piotr Kuklis i Marcus da Silva strzelili łącznie trzy bramki dla żółto-niebieskich. Pierwszy gol padł w 13 minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. W drugiej natomiast to zespół Arki okazał się znacznie bardziej skuteczny.

Pierwszą bramkę dla Arki strzelił Piotr Kuklis w 13 minucie meczu. Na kolejną trzeba było jednak poczekać do 85 minuty. Wynik 2:1 zapewnił Marcus da Silva, który technicznym strzałem zmylił bramkarza i w ten sposób wypracował przewagę żółto-niebieskich. Trzeci gol padł 4 minuty później, również za sprawą Kuklisa.

• Jestem zadowolony z wyniku. Dziękuję też piłkarzom i kibicom, którzy wymagają wiele i są dla nas motywacją do dalszej pracy niezależnie od krytycznych często opinii, nawet podczas meczu. Drugą połowę zagraliśmy nieco mądrzej, staraliśmy się zagrać pressingiem już na połowie rywali. Było to pewne ryzyko, ale nam się to opłaciło – mówi Paweł Sikora, główny szkoleniowiec Arki.

Kolejarz przyjechał do Gdyni po wygraną. Nie udało się jednak wykonać zakładanego planu. Zdobywcą jedynej bramki po fatalnym błędzie Krajanowskiego był Nitkiewicz.

• Gratulacje dla trenera i piłkarzy Arki. Przyjechaliśmy tu wywieźć korzystny wynik – przynajmniej remis. Arka miała przewagę w polu, ale mimo tego stworzyliśmy sobie 2-3 okazje bramkowe. Żal mi chłopaków, którzy ciężko pracowali na boisku. Byliśmy blisko remisu. Zadecydował rzut karny, który dla mnie wyglądał cytując klasyka na tzw. „bardzo miękki” - powiedział po meczu Przemysław Cecherz, trener Kolejarza.

Dla zespołu z Gdyni była to pierwsza w tym roku wygrana na własnym boisku. Ostatnim wygranym meczem w Gdyni był ten z Miedzią Legnica 5 października 2012 roku.