26.03.2013 10:12 0

Gdańska kampania społeczna wyróżniona!

Kampania Miasta Gdańska „Kieruj bez procentów” otrzymała statuetkę rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Wyróżnienie to przyznawane jest autorom projektów poprawiającym bezpieczeństwo i wpływających na porządek publiczny w Polsce.

Podsumowano ubiegłoroczną edycję programu pilotowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych „Razem bezpieczniej”. Program ma ograniczyć skalę zjawisk i zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Tytuł lidera programu „Razem bezpieczniej” jest wyróżnieniem przyznawanym najlepszym realizatorom projektów, którzy aktywnie angażują się w różnorodne działania, zmierzające do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Statuetki liderów za 2012 rok otrzymali:

  • Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień (GCPU) za kampanię społeczną „Kieruj bez procentów”.

  • Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji za inicjowanie projektów na rzecz bezpieczeństwa lokalnego i ich realizację z mazowieckimi społecznościami

  • Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim za współpracę z organizacjami pozarządowymi w zakresie realizacji programów profilaktycznych

Kampania społeczna „Kieruj bez procentów” prowadzona jest w Gdańsku od 2004 r. Jednostką realizującą projekt jest GCPU. Program finansowany jest z budżetu Gdańska ze środków przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych. Kampania wspierana jest merytorycznie i finansowo przez Pomorską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Od 2008 roku wspiera ją finansowo także MSW, ze środków programu „Razem bezpieczniej”. Do tej pory na kampanię z programu rządowego przekazano kwotę około 650 tys. zł.

Kampania „Kieruj bez procentów” zwraca uwagę na bezpieczeństwo ruchu drogowego, w tym m.in. uświadamia zagrożenia jakie niesie ze sobą prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu i narkotyków, propaguje idee trzeźwości wśród kierowców i innych uczestników ruchu drogowego, a także uczy właściwego postępowania w sytuacji wypadku drogowego, w tym pokazuje jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach kampanii odbywają się warsztaty, szkolenia, konferencje, seminaria oraz programy edukacyjne dla najmłodszych.

We współpracę i realizację działań kampanijnych zaangażowanych jest wielu partnerów publicznych i niepublicznych oprócz Gdańska m.in.: urzędy miast województwa pomorskiego: Sopot, Gdynia, Pruszcz Gdański, Starogard Gdański, Tczew, Wejherowo, Władysławowo, Bytów; Pomorski Urząd Wojewódzki, Komenda Wojewódzka Policji i Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Straż Pożarna i Straż Miejska w Gdańsku, Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego, Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Miejska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Fundacja „Krzyś” w Warszawie, Pogotowie Ratunkowe w Gdańsku, Stowarzyszenie na Rzecz Ratownictwa „Adiutare”, Stowarzyszenie Project Adventure, Stowarzyszenie „Bezpieczni w ruchu drogowym”, Art Marketing Syndicate (AMS), gdańskie uczelnie wyższe, Klub Centaurów Chrześcijańskich, gdańskie szkoły ponadgimnazjalne, organizacje kościelne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...