21.01.2011 12:26 0

Wejherowo: Ogromnym sukcesem grup tanecznych

Ogromnym sukcesem dziecięcych i młodzieżowych grup tanecznych z Wejherowa zakończył się V Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego w Lęborku. Formacje „Enigma”, „Explozja” i „Carmen” z klubu tanecznego „Świat Tańca” były bezkonkurencyjne w swoich kategoriach.

Jubileuszowy V Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego, który odbył się w dniach 15-16 stycznia br. w Lęborku zgromadził kilkadziesiąt młodzieżowych i dziecięcych grup tanecznych oraz solistów z całej Polski. Disco, dancehall, hip-hop, elektric-boogie, break dance, Freestyle - te style taneczne królowały przez 2 dni w hali widowiskowo- sportowej w Lęborku.

Ciekawe układy, barwne stroje i wspaniała zabawa ściągnęły na festiwal tłumy widzów. Wśród tak dużej konkurencji bardzo dobrze wypadli młodzi tancerze z Wejherowa, zarówno formacje z klubu tanecznego „Świat Tańca” Joanny i Jacka Bernaśkiewiczów, które zdobyły trzy I miejsca w swoich kategoriach jak i grupy taneczne Wejherowskiego Centrum Kultury.

Oto miejsca młodych reprezentantów Wejherowa:

w kategorii disco do lat 11:

  • I miejsce „Enigma” – Świat Tańca
  • II miejsce „Baccara” - WCK

w kategorii hip-hop do lat 11:

  • I miejsce „Explozja” – Świat Tańca

w kategorii hip-hop 12-15 lat:

  • I miejsce „Carmen” – Świat Tańca
  • III miejsce „Express” – Świat Tańca

w kategorii Freestyle do lat 8:

  • II miejsce „Expresik” – Świat Tańca
  • IV miejsce „Bąbelki” – WCK

Ponadto Nikola Krueger – finalistka solo hip-hop do lat 11, Dominika Bernaśkiewicz i Sandra Czoska oraz Martyna Ronowska i Olga Stolarczyk – finalistki duetów hip-hop 12-15 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24