04.03.2013 14:30 0

Mateusz Ostaszewski w czołówce strongmanów

W weekend najlepsi strongmani na świecie rywalizowali podczas Arnold Amateur World Championships. Wśród nich nie zabrakło utalentowanego siłacza z Wejherowa. Mateusz Ostaszewski zajął 5. miejsce!

O tytuł Mistrza Świata w finale walczyło 10 zawodników, w tym trzech Polaków. Mateusz Ostaszewski eliminację zakończył na wysokim trzecim miejscu. Na początku zawodów rywale odskoczyli jednak na kilka punktów i nie udało się utrzymać medalowej pozycji.

• A więc jesteśmy już po finałach! Udało mi się wywalczyć 5 miejsce z czego jestem bardzo zadowolony :) Bardzo dziękuję ludziom, którzy mnie wspierali w przygotowaniach i za tak liczne ciepłe komentarze, które na swój sposób mnie motywowały – napisał na Facebooku Mateusz Ostaszewski.

Brązowy medal dla biało-czerwonych zdobył Bartek Bąk. Dobry występ w Arnold Amateur World Championships zaliczył także Tomek Lademann, który uplasował się ostatecznie na 8. pozycji. Sportowa impreza odbywa się z powodzeniem od trzech lat i przyciąga zawodników z USA oraz Europy. Siłacze rywalizują w takich konkurencjach jak wyciskanie hantla 95 kg, przenoszenie tarczy o wadze 190 kg, przerzucanie kuli o wadze 186 kg przez poprzeczkę.