28.01.2013 08:41 0

Kolejny sparing Gryfa Orlex za nami

W Cetniewie kolejny sparing rozegrali podopieczni trenera Dariusza Mierzejewskiego. Tym razem zmierzyli się z wiceliderem II ligi wschodniej Wisłą Płock.

Żółto-czarni wprawdzie przegrali 0:2, ale trzeba pamiętać, że sobotni sparing kończył pierwszy ciężki okres przygotowań. W ciągi tygodnia wejherowianie zagrali trzy mecze kontrolne, dodatkowo ciężko trenując w trakcie tygodnia. Na razie zespół jest na zupełnie innym etapie przygotowań a wyniki są sprawą drugorzędną.

Sztab szkoleniowy odpowiednio dawkuje minuty jakie zawodnicy spędzają na boisku, dlatego w sobotę zawodnicy, którzy w sparingu z Lechią grali 90 minut dziś na boisku przebywali 40 minut (grano 2x40 minut).

Wejherowianie źle rozpoczęli mecz z Wisłą. Rywale szybko przejęli inicjatywę i w ciągu 10 minut zdobyli dwie bramki. Z biegiem czasu mecz się wyrównał i obie drużyny miały jeszcze po jednej stuprocentowej okazji. Najpierw mógł bramkę kontaktową zdobyć Gryf, ale Przemysław Kostuch w zamieszaniu podbramkowych trafił jedynie w poprzeczkę. Rywale mogli podwyższyć, ale źle rozwiązali akcję pod bramką Adama Dudy.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środku boiska. Wisła miała jeszcze dwie groźne sytuacje, ale na posterunku był Duda. Wejherowianie starali się zagrażać bramce rywali po akcjach oskrzydlających, ale ostatecznie piłka nie znalazła drogi do bramki. W trakcie meczu trener Mierzejewski desygnował do gry kolejnych młodych zawodników, którzy dzięki temu nabierają niezbędnego doświadczenia.

Ostatecznie Gryf Orlex przegrał 0:2. Przed żółto-czarnymi teraz tydzień treningów, który zakończy sobotnia gra kontrolna z Arką Gdynia.

Wisła Płock – Gryf Orlex Wejherowo 2:0 (2:0)

Bramki: Ł.Sekulski 5’ i 10’

Wisła Płock: Kiełpin - Zembrowski, Magdoń (41. Śnieć), Radić, Mitura - Janus (41. Grudzień), Góralski (55. Pomorski), Burkhardt (41. Adamczyk), Sekulski, Hiszpański (55. Wawrzyński) - Krzywicki.

Gryf Orlex: Duda – Dąbrowski, Kostuch (41’Kochanek), Skwiercz, Stefanowicz (41’Warcholak) – Kołc, Kotwica (41’Krzemiński), Gicewicz (65’Więcek), Wiśniewski (55’Szlas), Siemaszko (60’Miszka) - Kaszuba