02.01.2011 12:43 0

Trójmiasto - Ozzy Osbourne wystąpi w Ergo Arenie

Choć jest starszym panem o piskliwym i nieciekawym głosie, to na jego koncercie z pewnością pojawią się dziesiątki tysięcy wielbicieli. O kim mowa? To Ozzy Osbourne. Artysta da koncert w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Wydarzenie będzie miało miejsce 9 sierpnia 2011 roku.

Ozzy to niewątpliwie intrygująca figura show-businessu. Trudno powiedzieć czy jego image jest jego dobrowolnym wyborem, czy kieruje nim żona i ambitna menedżerka Sharon. W kontakcie z mediami Ozzy sprawia wrażenie nierozgarniętego sklerotyka, a przy tym od lat jest w stanie tworzyć dobre utwory i dawać udane koncerty. Niedawno pokusił się nawet o wydanie autobiografii w której opisuje swoje rockandrollowe życie.

Prze osiągnięciem pełnoletności Ozzy wylądował w więzieniu za włamanie. Swoją frustrację odreagował tworząc muzykę. W efekcie pod koniec lat 60. ze swoim kolegą, gitarzystą Tonym Iommim założył zespół Black Sabbath. Grupa szybko zyskała popularność dzięki ciężkim rockandrollowym brzmieniom w połączeniu z bluesem i mrocznymi tekstami. Black Sabbath zapisał się na kartach muzycznej historii jako pierwszy zespół heavy metalowy.

Nagły sukces uderzył do głowy młodym muzykom. Popadli w alkoholizm i narkomanię w wyniku czego Ozzy został wyrzucony z zespołu w 1977 roku. Rozpoczął wtedy karierę solową i wydostał się z dołka. Sprzedał 50 milionów płyt.

Co w sierpniu zaserwuje Ozzy polskiej publiczności? Koncert w Ergo Arenie odbędzie w ramach promocji nowej, dziesiątej płyty pt. „Scream”. Album został wydany w czerwcu i został dobrze oceniony przez krytyków. Jednak nie tylko nowe utwory rozbrzmią podczas sierpniowego występu – będzie też dużo klasyki Black Sabbath i twórczości z lat 80.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24