31.12.2010 10:08 0

Ferie zimowe w Gdańsku

Tegoroczne ferie zimowe nie muszą być nudne. Dla dzieci i młodzieży Miasto Gdańsk ma dużo ciekawych propozycji - głównie sportowych, rekreacyjnych i edukacyjnych.

Ferie zimowe trwają od 17 do 28 stycznia. Młodych gdańszczan, którzy ten czas spędzają w mieście zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach przygotowanych przez szkoły i instytucje miejskie.

Szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz licealne przedstawiają ofertę dla uczniów w każdym wieku. Można zapisać dziecko na półkolonie lub na konkretne, interesujące je, zajęcia. Odbywają się one od godzin rannych do popołudniowych. Szczegółowy spis zajęć znajduje się w załączonej poniżej tabeli.

Specjalną ofertę na ferie przygotował również Pałac Młodzieży przy ul. Ogarnej 56, gdzie obok zajęć edukacyjnych i sportowych przeprowadzane będą między innymi konkursy wokalne, wycieczki i dyskoteki.

Ciekawe propozycje ma również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jedną z nich jest Zimowa Szkoła Ratownictwa dla młodzieży szkolnej do lat 16-tu. Zajęcia odbywać się będą na Pływalni Krytej MOSiR od poniedziałku do piątku o godzinie 15.00. Koszt każdej lekcji to symboliczna złotówka.

W ramach zajęć istnieje możliwość przystąpienia do egzaminów na kartę pływacką oraz specjalną kartę pływacką tzw. żółty czepek - mówią organizatorzy. - Ponadto każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Ratownictwa.

Kurs ma na celu przybliżenie wszystkim chętnym idei ratownictwa: niesienia pomocy, bezpiecznej kąpieli oraz naukę i poprawę techniki pływackiej.

Dodatkowo istnieje możliwość korzystania z basenu w dzielnicy Chełm przy ul. Chałubińskiego 13 za złotówkę w ramach akcji „basen za zeta”. Promocja dotyczy uczniów posiadających ważną legitymację szkolną.

Kolejną atrakcją oferowaną przez MOSiR będą „lodowiska naturalne” wylane w trzech miejscach w Gdańsku: na mini-torze przy ul. Zawodników 1, na terenie kompleksu rekreacyjnego przy zbiegu ulic Dobrej, Zielonej i Fundacyjnej oraz na terenie obiektu sportowego MOSiR przy ul. Dąbrowczaków 13.

Istnieje też możliwość nauki gry w tenisa na krytych kortach znajdujących się przy ul. Dąbrowczaków 13 (obiekt sportowy MOSiR).

GKS Wybrzeże zaprasza natomiast wszystkie dzieci na treningi judo prowadzone na hali sportowej mieszczącej się przy ulicy Traugutta 29.

Fani łyżwiarstwa będą mogli odwiedzić Gdańskie Lodowisko znajdujące się na Placu Zebrań Ludowych. Otwarte jest ono od wtorku do niedzieli w godz. 11.00 - 22.00. Każda sesja trwa 60 minut. Ceny biletów: bilet normalny - 10zł, ulgowy- 7 zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24