31.12.2010 09:26 0

Wejherowo - Kibice na szóstkę

Kolejny rok działalności Stowarzyszenia Kibiców Gryfa Wejherowo „Zółto – Czarni” przechodzi do historii. Wydaje się to doskonałą okolicznością do próby jego podsumowania.

Poza rzeczami, które przypisane są działalności każdemu środowiskowi kibiców, takimi jak wspieranie dopingiem swojej drużyny czy dbanie o oprawę meczów, udało sympatykom wejherowskiego klubu zorganizować kilka naprawdę udanych akcji społecznych. - W kwietniu po raz kolejny uczciliśmy rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. W tym samym miesiącu udało nam się zorganizować koncert lata 70 dla sympatyków naszego stowarzyszenia. Kolejną akcją, szeroko opisywaną w mediach, stał się czerwcowy Dzień Dziecka, który zorganizowaliśmy na stadionie wejherowskiego Gryfa – wylicza Wojciech Wasiakowski, prezes Stowarzyszenia. Na Wzgórze Wolności zawitało mnóstwo najmłodszych mieszkańców Wejherowa, a czekało na nich wiele atrakcji, m.in.: malowanie twarzy, przejażdżki na kucykach, dmuchane zamki, pokazy tańca, występy artystyczne oraz różne konkursy z nagrodami. Jak zwykle przy takich okazjach nie obyło się bez waty cukrowej. Największą atrakcją był przelotem balonem tytularnego sponsora drużyny ze Wzgórza Wolności - firmy „Orlex”. - Nikt nie opuścił stadionu z pustymi rękoma - każde z dzieci otrzymało upominek – dodaje Wasiakowski. W lipcu w ogrodach wejherowskiego konwiktu Stowarzyszenie zorganizowało „Dzień Sportu”, którego adresatem stały się dzieci – uczestnicy półkolonii parafii rzymskokatolickiej św. Leona Wielkiego. Podczas tego dnia grupa 60 dziewczynek i chłopców uczestniczyła w wielu konkurencjach sportowych. Prócz toru przeszkód dzieci brały udział w meczu piłki nożnej oraz grze w „zbijaka”, a także kończącym całą zabawę przeciąganiu liny. - Każdy uczestnik zabaw otrzymał od nas prezent w postaci puzzli, zabawek i innych upominków. Na koniec dzieciaki śpiewem podziękowały nam za udany dzień – wspomina Paweł Panek, członek Stowarzyszenia. We wrześniu Stowarzuszenie zainicjowało kolejną akcję skierowaną dla najmłodszych - „Opaska dla pierwszaka”, której celem ma być poprawa bezpieczeństwa na drogach najmłodszych uczniów wejherowskich szkół. Prelekcje na temat bezpieczeństwa odbyły się w kilku wejherowskich szkołach, zaś ich uczniowie, zostali obdarowani opaskami odblaskowymi, mającymi zwiększyć widoczność dzieci na drodze. - W październiku nawiązaliśmy współpracę ze szkołą jazdy SOT-AS, która zapewniła każdemu wiernemu kibicowi 10% zniżki na kursy egzaminacyjne – zdradziła Anna Wasiakowska, skarbnik Stowarzyszenia. 11 listopada przedstawiciele „Żółto - Czarnych” złożyli wieniec na Placu Wejhera, gdzie w ten sposób wraz z innymi mieszkańcami uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Grudzień wypadł kibicom jeszcze bardziej obficie, bowiem na okoliczność Mikołajek – zaprzyjaźniowny z klubem Gryf Mikolaj wraz z elfami rozdał blisko 200 paczek z prezentami, w tym m.in. dzieciom przebywającym w wejherowskim szpitalu. - Pomogliśmy także juniorom naszej drużyny w zbiórce pieniędzy na zgrupowanie. W ostatnich dniach pracowaliśmy nad organizacją zajęć aerobiku dzieci ze wszystkich wejherowskich szkół, które mają na celu poprawę koordynacji ruchowej oraz ogólny stan zdrowia wejherowskiej młodzieży. Z aerobikiem ruszamy 8 stycznia, o czym jeszcze poinformujemy – powiedział Łukasz Nowaczyk, członek Stowarzyszenia. Te wszystkie działania zostały docenione w postaci nagród, które otrzymaliśmy – podsumowuje prezes Stowarzszenia. Starosta powiatu wejherowskiego Józef Reszke wyróżnienie za wieloletni wkład w rozwój młodzieży, propagowanie sportu, wszelkie akcje charytatywne oraz poprawę bezpieczeństwa na imprezach sportowych. Pamiątkowy dyplom w imieniu członków Stowarzyszenia oraz kibiców Gryfa, odebrał jego prezes Stowarzyszenia Wojciech Wasiakowski. Drugim wyróżnieniem stały się oficjalne podziękowania Prezesa Akcji Katolickiej za zorganizowane zajęcia sportowe dla dzieci z Parafii św. Leona Wielkiego w czasie letniego wypoczynku, odbywającego się pod hasłem „Wakacje z Jezusem”. Jak zapewniają prężni działacze - nie możemy zawieść najmłodszych i już dziś wpisujemy kolejną akcję do kalendarza tych, które będziemy organizować rok w rok . Nie udało się zorganizować po raz kolejny turnieju „Gryf Wejherowo Cup”. Powody takiego stanu rzeczy są powszechnie znane, o sprawie szeroko rozpisywały się wejherowskie i ogólnopolskie media. - Pozostaje mieć nadzieję, iż po wyborach samorządowych ludzie złej woli, którzy nie chcą pomóc nam w naszych działaniach, skierowanych do mieszkańców, nie będą rzucać kłód pod nogi, tylko dla swoich doraźnych politycznych celów, gdyż cierpią na tym mieszkańcy miasta – mówi Wasiakowski. Życzę sobie w nadchodzącym roku więcej osób wspierających działalność oraz przynajmniej tyle samo chęci i zapału do organizowania kolejnych akcji dla wszystkich mieszkańców naszego grodu, jak miało to miejsce w mijającym roku. Jako klub zawsze będziemy wspierać takie akcje – podsumował Rafał Szlas, prezes WKS Gryf Wejherowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24