18.03.2024 10:00 0 ab

Siedem medali judoków z Wejherowa podczas ogólnopolskiego turnieju w Gdańsku

Siedem medali przywieźli reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Team Dragon Wejherowo z ogólnopolskiego turnieju judo dla dzieci. Zawody zorganizowane zostały w Gdańsku, a wzięli w nich udział judocy w rocznikach 2013-2018.

Turniej odbył się w sobotę, 16 marca 2024 r., w hali sportowej ZSO nr 2 w Gdańsku. Zmagania skierowane były przede wszystkim do dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z judo.

Łącznie w zawodach wystartowało ponad 300 zawodników i zawodniczek. Wśród nich znaleźli się także reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Team Dragon Wejherowo.

Najlepiej, spośród dwunastoosobowej wejherowskiej ekipy, poradził sobie Leon Kołacki. Zawodnik UKS-u zwyciężył w swojej kategorii i zdobył złoty medal.

Oprócz Leona w finałach swoich kategorii zameldowali się również Henryk Toruńczak, Igor Skorowski i Paweł Zdrojewski którzy zdobyli srebrne medale. Trzecie miejsca po dobrych walkach zdobyła Nadia Knyba, Alan Nowak i Błążej Dembiński.

Równie dobrze walczył Gazarkiewicz Tymon, Wensierski Mikołaj i Wasilke Kacper, którzy nie zdołali wygrać walk o medale i ostatecznie zostali sklasyfikowani na miejscach 4-5. W zawodach startowali jeszcze Aleksander Mohylak i Nadia Wasilke. Jednak pomimo bardzo dobrych walk eliminacyjnych nie zdołali awansować do finałów. Wszystkim startującym gratulujemy odwagi i super występów, a chętnych zapraszamy do klubu na treningi – zachęca Maciej Syska, trener UKS Team Dragon Wejherowo.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.