18.02.2024 11:00 2 ab

I liga piłki ręcznej: Szczypiorniak Olsztyn - Tytani Wejherowo. Gladiatorzy nie dali szans rywalowi

Piłka ręczna. W meczu 15. kolejki I ligi gr. A Tytani Wejherowo wygrali na wyjeździe ze Szczypiorniakiem Olsztyn 37:23 (17:11). Dzięki zwycięstwu żółto-czerwoni umocnili się na piątej pozycji w tabeli.

Mimo że zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania (17.02.2024 r.) byli wejherowianie, to gospodarze na początku meczu postawili trudne warunki. Po 5 minutach gry niespodziewanie prowadzili z Tytanami 4:2.

Szczypiorniści z Wejherowa jednak szybko odpowiedzieli. W ciągu kolejnych 5 minut zdobyli cztery bramki i wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Do 15. minuty gospodarze walczyli jak "równy z równym" z przyjezdnymi, a na tablicy świetlnej widniał wynik 7:7.

Kolejne 15 minut należało już jednak do żółto-czerwonych, którzy odskoczyli na kilka punktów rywalowi. W rezultacie do szatni zeszli z 6-bramkową zaliczką.

Totalna dominacja Tytanów - tak można w skrócie opisać to co się działo w drugiej odsłonie meczu. W 40. minucie było już 11:25 dla przyjezdnych i było wiadomo do kogo tego dnia powędrują 3 punkty.

Wraz przebiegiem meczu Tytani systematycznie powiększali swoją przewagę nad Szczypiorniakiem. Ostatecznie gladiatorzy wygrali 37:23.

W tabeli I ligi gr. A Tytani z 29 pkt umocnili się na piątym miejscu. Szczypiorniak z zerową zdobyczą punktową zajmuje ostatnie miejsce. Tabeli z 39 "oczkami" wciąż przewodzi Gwardia Koszalin.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.15:39 28.12.202315:39 28.12.2023