10.07.2023 10:30 0 Tomasz Smuga

Wygrana i przegrana Arki w sparingach w Gniewinie

arka.gdynia.pl

Na Arenie Mistrzów w Gniewinie Arka Gdynia rozegrała dwa zaplanowane sparingi podczas zgrupowania w Hotelu Mistral Sport. Żółto-niebiescy pokonali Radunię Stężyca oraz przegrali z Piastem Gliwice.

W czwartek (6 lipca) Arka Gdynia zmierzyła się z Piastem. Gdynianie dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 5 minucie po akcji Olafa Kobackiego i jego podaniu, w polu karnym został sfaulowany Kacper Skóra. Jedenastkę po chwili wykorzystał Michał Marcjanik. Z prowadzenie gdynianie długo się nie cieszyli. Piast zdołał szybko odpowiedzieć. Już w 9. min. Kamil Wilczek wbił piłkę do siatki po dograniu Ameyawa.

Piast wyszedł na prowadzenie w 32. minucie. Z prawej strony zespól z Gliwic wykonywał rzut wolny. Katranis idealnie dograł na głowę Dziczka, który z bliska nie dał szans Martinowi Chudemu.

Arka zdołała doprowadzić do wyrównania w drugiej połowie. W 59 min. z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Gojny, a Czubak uderzeniem głową pokonał Placha, wyrównując wynik meczu na 2:2. Wynik spotkania towarzyskiego został ustalony na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu. Bramkę po wykonanym rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym zdobył z bliskiej odległości Tomas Huk. Piast ostatecznie wygrał 3:2.

Arka Gdynia – Piast Gliwice 2:3 (1:2)

Bramki: Marcjanik 6' (karny), Czubak 59' - Wilczek 9', Dziczek 32', Huk 86'

Arka Gdynia I połowa: Chudy - Stolc, Marcjanik, Lipkowski, Predenkiewicz, Bednarski, Milewski, Gojny, Skóra, Kobacki, Czubak

Arka Gdynia II połowa: Lenarcik - Tomal, Dobrotka, Lipkowski (60' Marcjanik), Predenkiewicz (80' Elwart), Borecki, Milewski (65' Zieliński), Gojny (60' Stolc), Sawicki, Skóra (70' Szymański), Czubak (60' Wilczyński)

Piast Gliwice I połowa: Plach - Pyrka, Mosór, Czerwiński, Katranis, Tomasiewicz, Dziczek, Ameyaw, Chrapek, Felix, Wilczek

Piast Gliwice II połowa: Plach - Pyrka, Huk, Czerwiński, Holubek - Tomasiewicz, Dziczek - Kądzior, Felix, Krykun - Wilczek.

PRZECZYTAJ TEŻ: Prezes Arki Gdynia wydał oświadczenie. Odpowiedział kibicom

W drugim sparingu w Gniewnie Arka zagrała z Radunią Stężyca. Gdynianie wygrali mecz 2:0. Oba gole Michał Marcjanik strzelił z rzutów karnych. Skład Arki, który rozpoczął spotkanie z Radunią, różnił się od tego, który zainaugurował starcie z Piastem sprzed kilku dni, zaledwie na dwóch pozycjach. W bramce Chudego zastąpił Lenarcik, a w ataku zamiast Czubaka oglądaliśmy Wilczyńskiego.

Arka Gdynia – Radunia Stężyca 2:0 (0:0)

Bramki: Marcjanik 47'(k), 57'(k)

Arka I połowa: Lenarcik - Stolc, Marcjanik, Lipkowski, Predenkiewicz, Bednarski, Milewski, Gojny, Skóra, Kobacki, Wilczyński

Arka II połowa: Lenarcik (70' Depka) - Stolc (85' Elwart), Marcjanik (60' Dobrotka), Lipkowski (85' Szymański), Predenkiewicz (60' Skóra), Milewski (60' Bednarski), Borecki, Gojny (60' Tomal), Kobacki (74' Sawicki), Wilczyński (67' Zieliński), Czubak

Radunia (skład wyjściowy): Tułowiecki - Zwoźny, Dejewski, Bogusławski, Straus, Czajkowski, Mularczyk, Łuczak, Słomka, Rajski, Biskup

Na zgrupowaniu w Gniewinie gdyński klub będzie do środy (12 lipca). Do końca okresu przygotowawczego Arka w planach ma jeszcze dwa sparingi ze Stomilem Olsztyn (12 lipca w Gniewinie lub w Gdyni) oraz Olimpią Elbląg (15 lipca w Gdyni). Inauguracja rozgrywek Fortuna 1. Ligi, zgodnie z terminarzem ramowym, zaplanowana jest na weekend 22-23 lipca.