28.12.2021 13:30 0 AB/Asseco Arka Gdynia

Koszykarze Arki rundę rewanżową zaczynają od porażki

Facebook.com/Asseco Arka Gdynia

Asseco Arka Gdynia przegrała u siebie z Legią Warszawa 70:88. Był to pierwszy mecz rundy rewanżowej Energa Basket Ligi. Żółto-niebiescy zaliczyli dziesiątą porażkę w sezonie i zajmują obecnie dwunaste miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gdynian, którzy po zaciętej pierwszej kwarcie przegrywali jednym punktem. Problemy rozpoczęły się w drugiej, podczas której Asseco zdobyło tylko 9 punktów.

Niestety, w drugim rozdaniu nasi zawodnicy zatracili skuteczność. Do tego doszły proste straty, zaburzające rytm ofensywny. Natomiast przeciwnikom wpadać zaczęły najtrudniejsze rzuty. Nawet te przez ręce, niejednokrotnie tańczące po obręczy i tablicy. W efekcie trener Mitrović miał nad czym się głowić w trakcie 15-minutowej przerwy. Jego zespół przegrywał 30:43 i miał sporo do poprawy - informuje Asseco Arka Gdynia.

W drugiej połowie spotkania sytuacja się nie zmieniła. Nadal nieskuteczni gospodarze nie byli w stanie zbliżyć się do rywala.

Dominacja rywala nie podlegała wątpliwości. W 16. kolejce Energa Basket Ligi uznajemy wyższość Legii Warszawa, a końcowy wynik meczu wyniósł 70:88. Na następne spotkanie żółto-niebieskich poczekamy do nowego, 2022 roku. Wszystkim kibicom dziękujemy za obecność na tegorocznych meczach w Gdynia Arenie i jednocześnie zapraszamy na kolejne - dodaje klub.

Kolejne spotkanie żółto-niebiescy zagrają na wyjeździe. Ich rywalem będzie Astoria Bydgoszcz. Początek spotkania w poniedziałek (3 stycznia) o godzinie 17:30.