Kilkuset zawodników ścigało się w Krokowej

Wojciech Halejak (JBG-2 Professional MTB Team) i Anna Urban (Stowarzyszenie Łódzkiego Towarzystwa Cyklistów) zwyciężyli na dystansie Grand Fondo wyścigu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Krokowej. Łącznie na starcie stanęło około 700 zawodników.

• ^Kolarze bardzo lubią ścigać się w Krokowej. Co roku przyjeżdża tu mnóstwo zawodników – tych doświadczonych i tych, którzy rower dopiero co pokochali. A Krokowa jest doskonałym miejscem na pokochanie roweru – przepiękne trasy, cudowni ludzie i niepowtarzalna atmosfera* – mówi prezes Lang Teamu Adam Siluta.

• Walka na najdłuższym dystansie Grand Fondo była niezwykle zacięta, ale zwycięzca wjechał na metę samotnie. Wojciech Halejak pokonał 85 kilometrów w czasie 3:14:15. Drugie miejsce zajął Dariusz Batek (MTB CST Team), który stracił do zwycięzcy nieco ponad minutę. Kolejni zawodnicy mniej więcej w takich odstępach czasowych pojawiali się na finiszu. Wszyscy niemiłosiernie ubłoceni… Pierwsza wśród pań była Anna Urban, która do pokonania Grand Fondo potrzebowała czterech godzin, pięciu minut i sześciu sekund - czytamy na stronie www.viennalifemaraton.pl.

Równie wielkie emocje towarzyszyły rywalizacji na krótszych dystansach. Trasa Medio liczyła 58 kilometrów, a najszybciej pokonał ją Michał Kowalczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) w czasie 2:15:51. Drugiego na mecie Michała Górniaka wyprzedził o ponad dwie minuty. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Real 64 Sto) z czasem 2:37:15, lepszym od drugiej Aleksandry Zabrockiej o ponad osiem minuty. Najwięcej zawodników przyciągnął dystans Mini, który liczył 31 kilometrów. I tu zwycięzca również samotnie wjechał na metę, a był nim Przemysław Mikołajczyk (Agrochest Team, 1:11:09), który o ponad minutę wyprzedził Sławomira Pitucha. Niemal do samego końca trwała walka o zwycięstwo wśród kobiet – ostatecznie Aleksandra Romańska (GK STG, 1:31:41) o jedenaście sekund wyprzedziła Izabelę Dudek.

Po Krokowej w kalendarzu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe następuje przerwa aż do września. Po raz kolejny amatorzy kolarstwa górskiego spotkają się 16 września w Dąbrowie Górniczej. A już 29 lipca rozpocznie się 74. Tour de Pologne UCI World Tour. Tegoroczny wyścig wystartuje z Krakowa, a zakończy się w Bukowinie Tatrzańskiej.