27.11.2016 09:30 0 Redakcja / rumia.eu

Mieszka w Rumi, ma 67 lat i wygrywa międzynarodowe maratony

Źródło: rumia.eu

Od ponad 5 lat w Rumi mieszka Antoni Cichończuk, były oficer Marynarki Wojennej, który z ogromnymi sukcesami reprezentuje Polskę na międzynarodowej arenie sportowej. Kilka tygodni temu rumianin zdobył tytuł mistrza świata na zawodach w Australii.

• Jest dwukrotnym mistrzem świata (Riccione – Włochy i Lahti – Finlandia), a także multimedalistą zawodów World Master Athletics. Przywoził kolejne medale mistrzostw świata w maratonie (Sacramento – Kalifornia, Porto Alegre – Brazylia, Lyon – Francja). Od 10 lat nie schodzi z podium zawodów najwyższej rangi WMA, EMA, EMG – wylicza Urząd Miasta Rumi.

Kilka tygodni temu były oficer poleciał do Australii, gdzie na pobiegł swój 71. maraton w kategorii wiekowej M-65 i okazał się bezkonkurencyjny. Polak zdobył złoty medal i tytuł mistrza świata na królewskim dystansie 42 km 195 m w czasie 3:11,08. Z kolei srebrny medal wywalczył w drużynowych zmaganiach.

Dodatkowy podziw wzbudza fakt, że jeszcze 7 lat temu Pan Antoni zmagał się z nowotworem trzustki, jednak pokonał raka, a teraz jako 67-latek zdobywa kolejne międzynarodowe laury.