31.05.2015 15:02 0

Emerycie, ocal psu życie!

Facebook

Nierzadko zdarza się, że starsze czworonogi tracą nagle równie wiekowego opiekuna. Wtedy okazuje się, że nikt z bliskich nie chce się zająć starym zwierzakiem zmarłego dziadka. Zwierzęta te zamiast bezpiecznego domu pełnego miłości trafiają do schronisk lub na ulice. Pracownicy przytuliska w Dąbrówce chcą to zmienić.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Otoz Animals w Dąbrówce trwa akcja pod hasłem "Emerycie ocal psu życie". Celem inicjatywy jest znalezienie domów dla dorosłych psów i skierowana jest w szczególności do osób starszych. Organizatorzy podkreślają, że starsze zwierzęta nie wymagają tyle uwagi, co szczeniaki, dlatego nadają się na towarzyszy osób starszych.

  • Chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na naszych seniorów, dla których lato będzie kolejnym trudnym okresem w schroniskowym boksie. Lata życia w bardzo trudnych warunkach odbiły się na ich zdrowiu, ale jednak wciąż mają nadzieję na lepsze życie, na spotkanie swojego człowieka… - apelują na stronie pracownicy OTOZ "Animals" - Przytulisko w Dąbrówce.

Jak zauważają miłośnicy zwierząt, każdy pies zdecydowanie woli wtulić nos w człowieka niż w schroniskowe kraty. Tym bardziej senior, który jesień swojego życia powinien spędzić w ciepłym i kochającym domu.

  • To znakomici towarzysze nie tylko dla osób starszych, ale też dla rodzin i osób samotnych w każdym wieku. Ponadto, adoptując starszego zwierzaka, wiemy już dokładnie, jaki ma charakter. Starsze psy i koty mają już w pełni rozwiniętą osobowość i nie zadręczą właściciela przeżuwaniem każdej pary butów czy traktowaniem nowej kanapy jak drapaka – przekonują na swoim Facebooku Animalsi.

Bycie opiekunem starszego zwierzęcia to niepowtarzalne doświadczenie. W zamian za danie szansy na drugie życie w ciepłym i bezpiecznym domu, opiekun otrzymuje wielkie uczucie i oddanie. Sylwetki niektórych piesków można zobaczyć TUTAJ.

Osoby, które okażą serce i zdecydują się na adopcję seniora mają zagwarantowaną pomoc w leczeniu pupila, jednak musi się ono odbywać się w klinice wskazanej przez schronisko.

Kontakt w sprawie adopcji pod numerem telefonu 607 540 557.

archiwum


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...