09.11.2013 15:05 0

Arka pokonała Olimpię Grudziądz

Dzisiaj Arka podtrzymała dobrą passę i zwyciężyła z Olimpią Grudziądz 3:1. Bramki dla żółto-niebieskich zdobyli Aleksander, Tomasik i Rzuchowski. To właśnie gol tego ostatniego zawodnika okazał się najbardziej widowiskowy, gdyż zdobyty z ponad 40 metrów

• To był ciężki mecz. Towarzyszyły mu trudne warunki atmosferyczne i fatalne boisko – to nie pozwalało na normalną grę w piłkę. Najważniejsze było wywieźć stąd korzystny wynik i to nam się udało. Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty mimo pechowo straconej bramki w pierwszej połowie. Jesteśmy przeszczęśliwi z tego wyniku i teraz nie pozostaje nam nic innego, jak pójść za ciosem! - mówił po meczu Michał Rzuchowski.

Zawodnicy Arki zagrali bardzo dobry mecz. Po pierwszej połowie przegrywali 0:1, by w drugiej części meczu strzelić aż trzy bramki.

Na trybunach stadionu w Grudziądzu pojawiło się około pięciuset kibiców żółto-niebieskich, którzy zagrzewali gdynian do walki.

Gdynianie po tym meczu z 27 punktami plasują się na trzeciej pozycji w tabeli ligowej i mają realne szanse na awans do Ekstraklasy.

16. kolejka I ligi

Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 1:3 (1:0) Bramki: Gawęcki 13'- Aleksander 53', Tomasik 77', Rzuchowski 87'

Olimpia: Fabiniak - Woźniak, Piter-Bućko, Bielawski, Kłus, Smoliński (70' Banasiak), Gawęcki, Ruszkul, Szczot (70' Frańczak), Cieśliński.

Arka: Szromnik - Budka, Sobieraj, Juraszek (46' da Silva), Tomasik - Jarzębowski, Pruchnik - Rzuchowski, Szwoch (81' Szubert), Radzewicz - Aleksander

Żółte kartki: Gawęcki, Bielawski

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)