Carrion i Milczenie Owiec w jednym dniu i na jednej scenie

Koncerty, Gdynia

Data 06.11.2014 20:00
Miejsce Ucho
Miejscowość Gdynia
Bilety 20 zł (przedsprzedaż) / 23 zł (sieć Eventim) / 30 zł (w dniu koncertu)

6 listopada o godzinie 20:00 w gdyńskim klubie Ucho odbędzie się koncert dwóch zespołów - Carrion i Milczenie Owiec.

„Dla idei” w dość odważny sposób barwnie opowiada o tym, co każda ideologia jest w stanie zrobić z człowiekiem i jak płynna jest granica między zdrowym podążaniem za ideą a fanatyzmem. W utworach również mowa o tym, jak bardzo osobowość jednostki staje się podatna na wpływy osób, które podają się za autorytety.

Carrion tym albumem stara się obnażyć wszelkie mechanizmy manipulacji, na jakie codziennie każdy z nas jest wystawiany. Zespół zdążył nas przyzwyczaić do kontrastów, wynikających z połączenia mocy z delikatnością i przestrzenią, czego i na tym krążku nie zabrakło. „Dla idei” to czwarty album grupy, ale pierwszy z nowym wokalistą – Kamilem Pietruszewskim, którego umiejętność opowiadania o zwykłych rzeczach za pomocą wielowymiarowych przenośni, wniosła do kapeli dodatkową wartość. Piosenki na płytę zostały zarejestrowane w Bas Studio w Radomiu. Za produkcją ponownie stoi Marcin Limek, który współpracował z zespołem przy trzech poprzednich albumach. Za okładkę odpowiedzialny jest Bartek „Bart” Trzeciak z GQ Image. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo był bardzo dobrze przyjęty przez media oraz słuchaczy utwór „Krótkowzroczne zera”. Utwór przez 23 tygodnie gościł na liście TurboTop w Antyradiu (16 razy na podium, w tym 8 razy na miejscu 1). Drugi, najnowszy singiel to „Eunomia” (już pojawił się na 1 miejscu listy TurboTop w Antyradiu oraz listy Aferzysta w Radiu Afera).

Carrion pochodzi z Radomia i ma na swoim koncie trzy bardzo dobrze przyjęte płyty – „Carrion” z 2007 roku, „El Meddah” z 2010 roku i „Sarita” z 2012 roku. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w Polsce, UK oraz USA.

Skład:

  • Kamil „Hans” Pietruszewski – wokal
  • Mariusz „Vikol” Wiązowski – gitara, wokal
  • Adrian „Adi” Plech – bas
  • Dariusz „VanChesco” Wancerz – klawisze
  • Marcin „PtaQ” Szpak – perkusja

Milczenie Owiec (support)

Piątka ludzi, których połączyła wspólna pasja – zamiłowanie do mocnej muzyki rockowej. Ola, Mati, Hubert, Gajowy i Szymbor – to oni kształtują nową odsłonę Milczenia Owiec, które powróciło do gry w 2010 roku, po blisko dwuletniej przerwie. Wracają z nowymi pomysłami i świeżymi kompozycjami. Mają na swoim koncie liczne koncerty w Polsce, a nawet zagranicą. Gościli na scenach największych polskich festiwali rockowych (Węgorzewo, HunterFest), rozgrzewali publiczność zgromadzoną w Spodku na Mistrzostwach Świata FMX „Diverse Night of the Jumps”.

W 2005 roku zespół wydał debiutancki album „Twarze”. Klipy do singli „Cisza” (zrealizowany przez uznaną „Grupę 13″) oraz „Części” rotowały m.in. na kanałach 4funTV oraz starej VIVA POLSKA. Utwór „Części” trafił na playlistę radiowej Trójki. Zaistniał również na liście przebojów Marka Niedźwieckiego. Formacja pojawiła się w jednym z odcinków programu Kuby Wojewódzkiego. „Ciszę” zamieszczono też na składance „Rockowa Lista Przebojów Radiowej Jedynki”, zawierającej kompozycje znanych rockowych artystów. Niemałym sukcesem były: nominacja do nagrody „Fryderyk 2005″ w kategorii rock/metal oraz 4 miejsce Oli (jako jedynej debiutantki) w plebiscycie magazynu „Teraz Rock”, na liście 10 najlepszych polskich wokalistek rockowych. Pod koniec 2009 roku „Cisza” znalazła się na kompilacji „The Best Of Rock” wydanej przez Universal Music Polska. W sierpniu 2011 Milczenie Owiec zdobyło Grand Prix oraz nagrodę Fanklubu Republiki na Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego „In Memoriam”, przygotowując na tę okazję dwie własne interpretacje utworów Grzegorza.

Skład:

  • Ola Wysocka – wokal
  • Mateusz Sieńko – gitara, programowanie
  • Hubert Koczergo – gitara
  • Łukasz Gajowniczek – bas
  • Maciek Szymborski – bębny