Paula i Karol wystąpią w Uchu

Koncerty, Gdynia

Data 18.10.2014 20:00
Miejsce Ucho
Miejscowość Gdynia
Bilety 25 zł (przedsprzedaż) / 28 zł (Eventim) / 35 zł (w dniu koncertu)

Paula – pół-Polka, pół-Kanadyjka, pracująca naukowo jako socjolożka, i Karol – muzyk z Warszawy, poznali się i nim się zorientowali, już tworzyli muzykę. Najpierw jako duet, potem z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. Zespół ów, w skład którego wchodzą obecnie Christoph Graf Von Thun Und Hohenstein (instrumenty klawiszowe), Staszek Wróbel (perkusja), Krzysiek Pożarowski (gitara basowa) i Szymon Najder (gitara elektryczna), pomógł Pauli i Karolowi wykonać krok pomiędzy romantycznym folkiem a pop rockiem, nadając ich muzyce głębsze i bogatsze brzmienie.

W minionych latach Paula i Karol koncertowali w Polsce (w tym – trasa koncertowa z Brodką), w Holandii (festiwal Eurosonic), w Ukrainie, we Francji, Wielkiej Brytanii (trasa koncertowa i występ na festiwalu The Great Escape), w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie (na SXSW i Canadian Music Week). Regularnie występują też w Niemczech (w tym na festiwalu Reeperbahn), gdzie mieszka obecnie Paula. Czy coś zmieniło się przez wiele lat wspólnego grania? Oddajmy głos Pauli i Karolowi: Razem piszemy muzykę, rozmawiamy o życiu, staramy się, aby nasze piosenki były jak najbardziej osobiste. Od kilku lat gramy i koncertujemy z tą samą grupą ludzi, którzy stali się dla nas bliskimi przyjaciółmi. Bardzo silnie wpływają na to, co robimy i w jaki sposób postrzegamy muzykę.

Po krótkiej przerwie, zespół szykuje się do wydania trzeciego studyjnego albumu noszącego tytuł – „Heartwash”. Nowe piosenki zarejestrowano w Warszawie pod okiem sławnego (nominacja do nagrody Grammy) waszyngtońskiego producenta Ryana Hadlocka, a konieczne do tego fundusze zgromadzono dzięki finansowaniu społecznościowemu (kampania crowdfundingowa przeprowadzona na stronie Polakpotrafi.pl). Nowy materiał przesiąknięty jest radosną, nierzadko psychodeliczną energią, charakterystyczną dla występów na żywo Pauli i Karola, a jednocześnie można w nim odnaleźć ślady pozostawione przez członków zespołu, którzy dołączyli do niego niedawno. Autorzy piosenek nie odeszli jednakże od popowej stylistyki, zapełniając album utworami, w których śpiewają o uczciwości, miłości, stracie i trudach. Tytułowy „Heartwash” to słowo wymyślone przez muzyków, oznaczające proces zmywania z siebie negatywnych doświadczeń, które przeszkadzają nam w wykonaniu kolejnego kroku, w pójściu naprzód. Wydanie nowego albumu Pauli i Karola zaplanowano na wrzesień 2014 roku. Trasa promocyjna odbywa w październiku.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/942188125821610/

BILETY: 25 zł (przedsprzedaż) / 28 zł (Eventim) / 35 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu) Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00) Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), sieć Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony; cena w sieci – 28 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.