Apteka zagra w Wejherowie

Koncerty, Wejherowo

Data 03.10.2014 21:30
Miejsce Busola
Adres ul. Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety 15 zł

Już 3 października w wejherowskiej Busoli wystąpi formacja Apteka. Koncert odbędzie się pod hasłem "Rockowa Bomba", a jako support usłyszymy trójmiejski zespół Kiev Office oraz lokalną grupę Bruno Światłocień.

Apteka

[IMG_R]2[/IMG_R]

APTEKA Jędrzeja "Kodyma" Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków ("Synteza", "AAA...", "Big Noise", "Narkotyki", "Live'92", "Urojone całe miasto", "Menda", "Spirala") i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych. APTEKA od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym.

Wydany przez UNIVERSAL MUSIC POLSKA album zatytułowany po prostu "APTEKA" ukazał się w maju 2007. Zawarty na nim materiał muzyczny nie tylko nie zawiódł dotychczasowych fanów zespołu, ale okazał się również atrakcyjny dla wszystkich słuchaczy otwartych na nowe brzmienia i niebanalne teksty Zarówno płyta jak i promująca ją trasa koncertowa DRUG STORY 2007 była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych ostatnich lat w naszym kraju.

APTEKA to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość - o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Zespół gra dwugodzinny materiał zawierający utwory ze wszystkich dotychczas wydany płyt oraz utwory premierowe.

Kiev Office

[IMG_R]3[/IMG_R]

Kiev Office to grupa z morza i marzeń, założona w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia (Wok, Git). Od sześciu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów o mocnym rytmicznym fundamencie (Krzysztof Wroński - Perkusja, Joanna Kucharska - Bass). Kiev ma za sobą ponad 160 koncertów w kraju i zagranicą - między innymi festiwale : Jarocin, Heineken Open'er Festival, Węgorzewo, MusikDirekt Fest w Szwedzkim Kalmar. Każdy z albumów grupy jest innym slajdem na rzutniku dokumentującym dany moment. Na albumie "Jest Taka Opcja" penetrowali rejony melodyjnego indie rocka. Na "Anton Globba" trio składało hołd trójmiejskiej scenie alternatywnej łącząc przebojowość z surową, ale przestrzenną produkcją. Na "Zamenhofa" hołdowali radykalnemu Lo-Fi niczym kaszubski Ariel Pink.

Na najnowszym, czwartym albumie grupy zatytułowanym "Statek Matka", Kiev Office powracają do swoich korzeni, do piosenek które nie zmienią świata, ale sprawią że poczujesz chęć twórczej destrukcji. Jeśli Pixies śpiewaliby o legendach kaszubskich oraz ulubionych spacerowych miejscach Gdynian to brzmiałoby to właśnie tak jak ich najnowszy album. Ponad pół godziny jazdy bez trzymanki. To nie zgrywa - w Gdyni po prostu tak jest.

Zespół Bruno ŚwiatłoCień

[IMG_R]4[/IMG_R]

Zespół Bruno Światłocień powstał z inicjatywy barda, poety i malarza artysty Bronisława Ehrlicha i perkusisty Kordiana Sikorskiego latem 2010 roku w Wejherowie. W tym czasie kapela nagrała płytę "Czerń i Cień" dla wytwórni Zoharum Records, która spotkała się z przychylną recenzją koneserów muzyki w kraju i za granicą. Styl zespołu to gatunki darkwave, new wave, industrial noise i ambient. Na koncertach kapela gra energicznie na granicy space rocka, kraut rocka, punk i new wave. Na chwilę obecną kapela gra w składzie: Bronisław Ehrlich - wokal, Kordian Sikorski - perkusja, Mateusz Ostapiuk - gitara, Grzegorz Buller - klawisze, Mieszko Weltrowski - gitara basowa, nagrywając jednocześnie materiał na kolejną płytę. Gościnnie z zespołem współpracuje Michał Goran Miegoń (KIEV OFFICE, THE SHIPYARD), który miksuje zespołowi muzykę. Płyta Czerń i Cień została uznana przez czytelników portalu rock3miasto.pl najlepszą płyta na Pomorzu 2013 roku, zaś w piśmie Music Magazine przez redaktora pisma została uznana obok albumu Wieży Fabryk najlepszym albumem 2013 roku wśród polskich wydawnictw. W roku 2014 nakręcono klip do utworu Babilońskie Damy pod okiem Yacha Paszkiewicza.

[IMG_R]5[/IMG_R]

Dodatkowe informacje: http://www.facebook.com/events/295235367335683/