Rumia świętować będzie sześćdziesiątą rocznice nadania praw miejskich

Koncerty, Rumia

Data 07.10.2014 19:30
Miejsce Kościół p.w. św Józefa
Adres ul. Podgórna 1
Miejscowość Rumia
Bilety wstęp wolny

Rumia obchodzi sześćdziesiątą rocznicę nadania praw miejskich, w związku z tym odbędzie się uroczysty koncert galowy. Specjalnie z tej okazji zostaną wykonane kompozycje Dariusza Wojciechowskiego.

  • Burmistrz Miasta Rumi Elżbieta Rogala – Kończak serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w uroczystych obchodach 60 rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu. Odbędą się one 7 października br. Rozpoczną się o godz. 15 uroczystą sesją Rady Miejskiej Rumi na hali widowiskowo – sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Potem, o godz. 18 w kościele pw. św. Józefa i św. Judy Tadeusza odbędzie się msza św., z udziałem arcybiskupa seniora Tadeusza Gocłowskiego, a po mszy – koncert „Missa Brevis Votiva”, w wykonaniu zjednoczonych chórów z Rumi i Wielkiej Orkiestry Symfonicznej - informuje Urząd Miasta.

W obsadzie koncertu wezmą udział znakomici artyści polskiej sceny Anna Michalak - sopran, Tomasz Rak - baryton, Wielka Orkiestra Symfoniczna oraz Zjednoczone Chóry Rumi. A całość poprowadzi rumski dyrygent Krzysztof Brzozowski.

Koncert odbędzie się 7 października o godzinie 19:30 w Kościele p.w.Józefa i św. Tadeusza w Rumi. W programie imprezy Dariusz Wojciechowski wykona utwór "Missa Brevis Votiva", który został zadedykowany mieszkańcom oraz miastu.

Dariusz Wojciechowski to wszechstronny pianista uprawiający muzykę różnych stylów i gatunków, absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej wydziału instrumentalnego i kompozycji. Jako twórca i aranżer współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi i teatrami w Polsce i za granicą.