Kayah zaprasza w egzotyczną podróż z Transoriental Orchestra

Koncerty, Gdynia

Data 12.10.2014 20:00
Miejsce Klub Atlantic
Miejscowość Gdynia
Bilety 140pln do nabycia w kasie klubu Atlantic

Kayah zaprasza w egzotyczną podróż z jej najnowszym niezwykłym projektem Transoriental Orchestra. Nie jest tajemnicą, że Kayah fascynuje się i inspiruje muzyką world i od dawna marzyła o realizacji takiego projektu. Impulsem do jego powstania było zaproszenie na Festiwal Warszawa Singera w 2012 roku. Kayah postanowiła zaprezentować repertuar: pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu.

Żeby zrealizować to wyzwanie, zaprosiła do współpracy wybitnego kompozytora filmowego i producenta Atanasa Valkov. Wspólnie wybrali utwory i zaprosili do współpracy wybitnych solistów i instrumentalistów z różnych stron świata. Tak powstał wielokulturowy zespół Transoriental Orchestra, w muzyce którego słychać brzmienia perskie, słowiańskie, afrykańskie, bałkańskie i przede wszystkim żydowskie. Sukces koncertu na festiwalu przerósł wszelkie oczekiwania. To przekonało autorów do nagrania płyty, a zespół został zaproszony na kolejną edycję festiwalu! Album Transoriental Orchestra ukazał się w listopadzie w 2013. W ciągu kilku dni/tygodni płyta zyskała status Złotej.

Pierwsze koncerty Transoriental Orchestra, stały się niezapomnianymi wydarzeniami. Kayah na żywo śpiewa po hebrajsku, ladino, w jidysz i arabsku. Na scenie towarzyszy jej kilkunastu muzyków pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, grających na orientalnych instrumentach jak: santur, oud, saz, bouzouki, darabuka czy bendir. Występy mają niezwykły ładunek emocji i energii. Wszystkie dotychczasowe koncerty Transoriental Orchestra wyprzedały się w ciągu kilku tygodni. W kwietniu Kayah wraz z zespołem powraca, żeby zagrać trasę z materiałem z tego wspaniałego albumu, który pokrył się już platyną!