Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych

Filmy, Wejherowo

Data 24.10.2014 00:00-26.10.2014 00:00
Miejsce Sala Główna WCK
Miejscowość Wejherowo
Bilety wstęp wolny / spektakl gościnny – 10zł

W dniach 24-26 października br. odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie 9. Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka.

Uczestnicy przeglądu będą mieli okazję obejrzeć prezentacje konkursowe teatrów jednego aktora i zespołów teatralnych. Wezmą też udział w warsztatach teatralnych i spotkaniach z jurorami. Przeglądowi towarzyszyć będzie redakcja gazetki „Świt”. Przegląd „Luterek” będzie również znakomitą okazją dla wejherowskiej publiczności do obejrzenia wielu interesujących spektakli.

Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w 9. „Luterkowych” konkursach teatralnych, które odbędą się po raz drugi w nowym gmachu Wejherowskiego Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej. Naszą tradycją jest nadawanie tytułów wszystkim przeglądom. Na życzenie wielu uczestników całości projektu powracamy do tematu głównego, ale zawężamy go do słowa Dom.

Jak funkcjonował w przeszłości ten wielopokoleniowy, kultywujące rodzinne tradycje, przekazywane z pokolenia na pokolenie dom? Jak egzystowały obok siebie domy zamieszkiwane przez przedstawicieli różnych kultur? Jak łączyć różne kultury w jednej rodzinie i zachować przy tym swą odrębność i szacunek dla „inności”? Jaka jest kondycja współczesnego domu rodzinnego? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź właśnie tu – na scenie Wejherowskiego Centrum Kultury.