Ostatni Dzień Lata

Koncerty, Gdynia

Data 22.09.2012 14:13-25.09.2012 00:00
Miejsce Cyganeria, Ucho
Miejscowość Gdynia

LATAWCE NA PLAŻY

22 września (sobota)

godz. 11:00-18:00 - plaża miejska przy restauracji F.Minga

Całodzienny widowiskowy pokaz ekstremalnych latawców połączony z nauką sterowania latawcami akrobatycznymi oraz stworzone z myślą o dzieciach warsztaty malowania i puszczania latawców.

KONCERT FROZEN BIRD

22 września (sobota)

godz. 20:00 - KAWIARNIA CYGANERIA

Zespół Frozen Bird powstał w 2009 roku. Muzykę, którą tworzy nazywa baśniową kameralistyką. Piosenki śpiewane są w języku angielskim, francuskim i polskim. Opowiadają historię onirycznej wędrówki młodego bohatera przez miasto pełne dziwnych postaci, tajemnych przejść i magicznych przedmiotów. Muzyka ta idealnie wtapia się w klimat tajemniczej przestrzeni miasta. Atmosferę buduje różnorodne, bogate instrumentarium. Zespół tworzą muzycy znani z wielu stołecznych formacji: Lula, Radek Duda, Radek Polkowski, Piotr Janiec, Hubert Zemler oraz Michał Ścibior. Grupa wystąpiła m.in. na tegorocznym Heineken Open'er Festivalu.

BILETY: 10 ZŁ (przedsprzedaż) / 15 ZŁ (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klubie Ucho, Kawiarni Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salonie Muzycznym PULS (Centrum Gemini, Gdynia), sieci Eventim - eventim.pl (sprzedaż drogą elektroniczną i w danych punktach Eventimu)

POKAZ SPECJALNY FILMU "UPAŁ"

(+ wydanie specjalne Polskiej Kroniki Filmowej - "Pożegnanie lata") 23 września 2012

godz. 20:00 - KLUB FILMOWY

Panują straszliwe upały. Z tego powodu miasto jest opustoszałe. Premier wydał polecenie, aby o porządek dbali dwaj Starsi Panowie. Do pomocy przydzielono im żeńską Drużynę Przeciwudarową im. Kupały. Dowodzi nią piękna Zuzanna. Miasto odwiedza Ambasador egzotycznego państwa. Jest obrażony i składa zażalenie, gdyż nikt nie przygotował mu powitania. Wtedy Starsi Panowie starają się uspokoić gościa... "Upał" jest filmową kontynuacją Kabaretu Starszych Panów.

BILETY: 10 ZŁ (bezpośrednio przed seansem)

KONCERT ARTURA ANDRUSA

25 września (wtorek)

godz. 20:00 - KLUB UCHO

Artur Andrus - na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", co tydzień gospodarz spotkań w warszawskiej Piwnicy pod Harendą, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego".

Mieszka w Warszawie, ale z niej nie pochodzi. Jego rodzinnym miastem jest Sanok (prawie Bieszczady). Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W czasach studenckich współpracował z Rozgłośnią Harcerską i Radiem Rzeszów, a momentem przełomowym w jego karierze artystycznej okazał się przeprowadzony "na zaliczenie" wywiad z Wojciechem Młynarskim. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wywiad został przeprowadzony wierszem - Artur zadawał wierszem pytania, a Wojciech Młynarski improwizując wierszem odpowiadał. Niedługo po tym Andrus otrzymał propozycję poprowadzenia audycji poświęconej piosence satyrycznej w Pr. 4 Polskiego Radia.

Oprócz pracy w radiu, Andrus często występuje w charakterze konferansjera przeglądów kabaretowych. To artysta multimedialny. Można go nie tylko usłyszeć w eterze i na płytach, zobaczyć na scenie i w telewizji, ale też przeczytać. Jego wiersze ukazywały się w latach 1998-99 w kolumnie satyrycznej "Życia Warszawy". Często pisał (i pisze nadal) teksty piosenek dla innych twórców kabaretowych.

W 2010 roku otrzymał tytuł "Mistrza Mowy Polskiej". W listopadzie 2011 roku Prezydent RP uhonorował Artura Andrusa Złotym Krzyżem Zasługi. 5 marca 2012, nakładem wytwórni Mystic Production, wyszła nowa płyta artysty - "Myśliwiecka", która zawiera takie hity jak "Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie", "Cieszyńska", "Piłem w Spale, spałem w Pile" i wiele innych. (tekst: Bożena Wojtas)