IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy

Sport, Gdańsk

Data 25.08.2012 10:00-26.08.2012 14:00
Miejsce PGE Arena
Miejscowość Gdańsk
Bilety wstęp wolny

IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy - to jedne z największych w Polsce zawodów dla rolkarzy. Na profesjonalnym torze wrotkarskim wokół stadionu PGE Arena Gdańsk spotkają się miłośnicy rolek uprawiający wszystkie formy tego wyjątkowego sportu.

W dniu 26 sierpnia 2012 roku niedziela) w godzinach 9:55-13.30 odbędzie się bieg główny na dystansie 42 km oraz zawody na dystansie 21 km. Spodziewamy się, że w zawodach weźmie udział około 700 uczestników z kraju i z zagranicy. Zawody będą również Mistrzostwami Polski we wrotkarstwie długodystansowym wszystkich kategorii wiekowych. Spodziewamy się udziału ok. 800 zawodników z kraju i z zagranicy.

W dniu poprzedzającym zawody (sobota - 25 sierpnia 2012 roku) na terenach wokół PGE Arena Gdańsk odbędzie się szereg imprez towarzyszących maratonowi: będzie można podziwiać zmagania dzieci podczas zawodów we wrotkarstwie szybkim, sympatyków hokeja podczas turnieju hokeja na rolkach oraz fanów Zumby i cyclingu podczas maratonu Zumby oraz maratonu cycling.

Także fani Nordic Walking znajdą coś dla siebie, gdyż w ramach imprez towarzyszących odbędzie się także Rajd Nordic Walking wraz z nauką i doskonaleniem techniki chodzenia z kijkami.

Zapraszamy także na półmaraton na nartorolkach, które są odmianą rolek, pozwalającą na jazdę nawet w terenie leśnym po utwardzonych ścieżkach.

Dla początkujących oraz chcących nauczyć się jeździć na rolkach zorganizowana zostanie szkółka wrotkarska w dniach 25-26 sierpnia, którą poprowadzi wiodąca w Polsce Szkoła ZICORACING z Poznania.

Tegoroczna impreza będzie kontynuacją społecznej kampanii pod hasłem "Koła, kółka jedna spółka", której celem jest umożliwienie wspólnego użytkowania przestrzeni publicznej przez wszystkich miłośników każdej formy aktywności sportowej. Akcja nasza, której patronują: STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi spółka z o.o. oraz Radio Gdańsk, ma pełne poparcie Pełnomocnika Prezydenta Gdańska ds. Mobilności Aktywnej ma wychodzić naprzeciw potrzebom coraz większej rzeszy wrotkarzy i rowerzystów.

Po raz kolejny w IV już edycji charytatywnej akcji "Solidarni dla Was" będziemy zbierać pieniądze dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdańska. Do tej pory wspieraliśmy budowę ośrodka dla niewidomych dzieci w Sobieszewie, wspieraliśmy osoby niepełnosprawne z Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej, Fundację "Sprawni Inaczej", a także rewitalizację gdańskiego żaglowca "Zaruski".

Beneficjentami tegorocznej akcji będą Wychowankowie Pogotowia Opiekuńczego im . Karola Olgierda Borhardta i dzieci objęte pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Zawody główne zostaną rozegrane wokół PGE Areny Gdańsk z wykorzystaniem ulicy Marynarki Polskiej i ul. Żaglowej, na wytyczonej pętli, która na czas trwania zawodów zostanie wyłączona z ruchu kołowego. Przejazd/ przejście przez pętlę dla samochodów i pieszych regulowany przez Policję, Straż Miejską, służby porządkowe Organizatorów. Długość pętli 4,5 km. Start/meta - Tor wrotkarski wokół PGE Areny Gdańsk. Limit czasu dla biegu głównego - 3 godz. 30 min.

Imprezy towarzyszące - przeprowadzone zostaną na terenach wokół PGE Areny Gdańsk z wykorzystaniem infrastruktury Stadionu.

Imprezy towarzyszące - Stadion PGE Arena Gdańsk:

  • Bieg dziecięcy na wrotkach na torze wokół stadionu

  • Zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci i młodzieży,

  • Turniej hokeja na rolkach,

  • Półmaraton na nartorolkach,

  • Zumba maraton,

  • Cycling maraton,

  • Rajd Nordic Walking,

  • Targi wrotkarskie,

  • Targi sportowe (odzież, sprzęt, odżywki)