A'freak-an Project Wojciecha Staroniewicza w sopockich kontenerach

Koncerty, Sopot

Data 18.08.2012 20:30-19.08.2012 04:00
Miejsce Instytut Spraw Wszelakich
Miejscowość Sopot

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych trójmiejskich muzyków jazzowych - Wojciech Staroniewicz zaprezentuje swój autorski projekt "A'freak-an" w niezwykłym miejscu. Sopockie kontenery, znajdujące się w sąsiedztwie toru gokartowego, tworzą oszkloną, nietypową konstrukcję, która daje artystom nowe możliwości przedstawiania sztuki. To z kolei dostarcza publiczności wielu niezapomnianych wrażeń. Wydarzenie łączy się z funkcjonowaniem nowej atrakcji turystycznej Sopotu - Eco Line - chętnych mieszkańców i turystów na miejsce koncertu dowiozą z centrum miasta ekologiczne busy.

"A'freak-an Project" Wojciecha Staroniewicza to projekt muzyczny inspirowany twórczością czarnego lądu. Posługując się własnym językiem i wyobraźnią, artyści tworzą całkiem nową wizję tego bogatego kulturowo kontynentu. Program koncertu stanowić będą utwory inspirowane nazwami - imionami, które w poszczególnych językach południowoafrykańskich nabierają dodatkowego znaczenia. "Asale" jest kobiecym imieniem, które można przetłumaczyć jako "mówić" w języku Yao (Malawi); "Dingane" to męskie imię, które oznacza "tego, który poszukuje" w języku Zulu (RPA); "Chisisi" znaczy "sekret" w języku Yao (Malawi); Muchaneta oznacza "poczujesz się zmęczony" w języku Shona (Zimbabwe); "Chenzira" oznacza "urodzony w podróży" w języku Shona (Zimbabwe); "Utni" to "życie" w języku Yao (Malawi) i w końcu "Dakarai" to "radość" w języku Shona (Zimbabwe). Imiona te definiują każdy utwór ze strony muzycznej, wizualnej i interpretacyjnej.

Organizatorem koncertu jest instytut Spraw Wszelakich; główny sponsor: Kartcenter; partnerzy: Central Hostel, ECO-LINE Allegro records.