Biome - New Moon Recordings

Imprezy klubowe, Gdynia

Data 17.08.2012 21:00-18.08.2012 04:00
Miejsce Aloha Cipika
Miejscowość Gdynia
Bilety Wstęp: free do godz 22:00 / 10 zł po 22:00

Z okazji wydania nowej płyty polska wytwórnia New Moon Recordings zaprasza na imprezy z przedstawicielem angielskiej sceny dubstepowej - Biome.

17.08.2012 - NEW MOON RECORDINGS LAUNCH PARTY

BIOME (Black Box / Osiris Music / New Moon - UK)

HATTI VATTI (New Moon / Mindset / On The Edge) MACK (New Moon ) DIA (Synestezja) W&Z (Dubyss Project)

Muzyka: Dubstep

NEW MOON RECORDINGS To młody polski label skupiający się na muzyce elektronicznej z pogranicza gatunków takich jak dubstep, idm, dub czy drum & bass. Do tej pory nakładem oficyny ukazało się 5 wydawnictw z udziałem takich artystów jak Think, Novika, Jack Sparrow, Hatti Vatti, Cian Finn, Indigo, Phaeleh, Killawatt, Thelem oraz Biome. Teledysk nagrany do utworu Hatti Vatti 'You' zdobył statuetkę na festiwalu Yach film za najlepszy debiut 2011 roku. W 2012 roku wytwórnia została nominowana w plebiscycie 'dubstepforum awards' w kategorii najlepszy nowy label.

BIOME Pochodzący z Manchesteru Biome był do niedawna zdecydowanie niedocenianym mistrzem dubplate'ów, dostarczającym brytyjskim dj'om ciężkiej amunicji mogącej obrócić w pył każdy dancefloor. Teraz świat doskonale zna już możliwości jego studia. Mieszanka ciężkiego basu i minimalizmu ma w jego przypadku solidną podporę w postaci jednej z najdokładniejszych metod produkcji muzycznej na scenie.

Biome tworzy techniczne, powykręcane dźwięki, brzmiące jak ścieżka dźwiękowa rodem z najmroczniejszego horroru, którego nigdy nie widzieliście. Rok 2011 był dla niego bardzo intensywny, wyprodukował jedne z największych hitów na scenie dubstepowej: 'Propaganda' oraz remix utworu Kryptic Minds, 'Hybrid', który znalazł się na trzecim miejscu w plebiscycie Dubstep Forum Awards. Jego utwór 'Space' wydany dla wytwórni Black Box wyprzedał się w kilka dni a wiele świetnych produkcji dopiero trafia na sklepowe półki. Jego produkcje są bez przerwy wychwalane prze takie nazwiska jak: Mala, Youngsta czy Kryptic Minds.

W lipcu 2012 ukazała się jego płyta dla polskiego labelu New Moon Recordings zawierająca utwory Shadows oraz Juganu z gościnnym udziałem Thelem'a. Wydawnictwo jeszcze przed wydaniem zaczęło zbierać bardzo pochlebne opinie na całym świecie.

HATTI VATTI Producent z Gdańska. W ostatnim czasie wydał serie winyli w Polsce (New Moon Recordings) i UK (Mindset, On The Edge) oscylujące pomiędzy UK garage, dub, minimalistycznym drum'n'bassem, dubstepem czy elektroniką rodem z lat 80. Jego utwory remixowali m.in. Andy Stott, Phaeleh i Indigo.

DIA Gwałtowna reakcja z Drum&Bassem w roku 1999 sprawiła, że to małoletnie dziewczęcie spędzało cały wolny czas z Muzyką. Nie oszczędzała się w praktyce i szybko wykrystalizowała się Dia. Jej wielokierunkowość najpierw znalazła odbicie w różnorodności podgatunków D&B: "atmosferycznymi brzmieniami staram się łagodzić stany na chilloutach, wprowadzać Harmonię- zgodnie z powołaniem, podczas gdy ciemne hardstepowe produkcje służą zaspokojeniu potrzeby latania"- mówiła; ale był jeszcze jungle, jazzstep pełen dęciaków i kontrabasów, umiłowany darkside. Nie myślcie,że Dia grała to wszystko w jednym secie, nie- nie, tworzyła miksy przemyślane, spójne, zależne od okoliczności, miejsca, ludzi, nastroju.

W tych czasach supportowała wielu ważnych dla niej artystów: Bukema, Adama F, Eda Rusha, Johna B, E-Z Rollers, BSE z jednej strony, a z drugiej Jimiego Tenora, Up, Bustle&Out, Jazzanove i wiele świetnych koncertów.

Z czasem, kiedy drumandbass zamienił się w muzyczny Ganges, gdzie by wyłowić coś wartościowego należało nurkować pośród łajna i trupów, Dia postanowiła opuścić ten nurt. Owszem zatrzymała swoją kolekcję klasyków, które gra z rozkoszą, ale ten obszar pozostał zamknięty w otulinie sentymentu.

Skupiła się głównie na pochodnych jazzu- wytwórnia Ninja Tune, wszelkie eksperymenty, dźwięki akustyczne, analogowe, naturalne, zaledwie wspierane elektroniką. Dalej pochłonął ją ogrom i rozmaitość starej polskiej sceny Polish Jazz. I tak pewnie skończyłaby się ta historia, gdyby nie dubstep, który zwyczajnie wkradł się w nią.

Próbowała go ignorować, opierała się, ale dawne instynkty okazały się silniejsze i Dia dała za wygraną- zaczęła grać. W dubstepie było prawie wszystko czego szukała. Tripowe tempo, mrok i potężne basy zawładnęły nią, energia powalała. Grając ze Skreamem, Bengą, Emalkay'em, Reso, jednocześnie starała się być inna od nich- nie grać wohbble i nawet w najbardziej gorących momentach wplątywać siebie. Ciągle wierzy, że granie dla innych to dzielenie się.

MACK Dj i promotor, od blisko dekady działa na scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył pierwszy poważny polski label wydający dubstep - Moonshine Recordings, rok później kolejny skupiający się na głębokich brzmieniach - New Moon Recordings.

Do tej pory ich nakładem ukazało się kilkanaście płyt winylowych z udziałem takich artystów jak: Bassnectar, Killawatt, 6Blocc, Radikal Guru, Jacky Murda, Biome, RSD, Hatti Vatti i wielu innych. Jego sety to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień. Jest winylowym maniakiem z ciężką torbą pełną świeżych produkcji i dubplate'ów.

www.mash-up.pl