Psychohorse, Tetrix, Khad!Affi

Koncerty, Gdynia

Data 17.08.2012 20:00-18.08.2012 04:00
Miejsce Desdemona
Miejscowość Gdynia
Bilety 10 zł

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu młode trójmiejskie zespoły. Wyjątkiem w tym składzie jest mistrz odjazdu Khad!Affi. Startujemy o 20, wjazd 10 pln.

Psychohorse

Psychohorse to energetyczne garażowe granie z nutą poezji w tle. Klasyczne trio sprawdza się w prostych gitarowych riffach wspartych mocnym wokalem. Bas i perkusja dodaje mocy i tworzy klimat alternatywnego rockowego grania.

Grupa powstała w lutym 2012 roku i gra w składzie: Aleksandra Krotowska-Cacha (wokal i bas), Lech Babula (gitara) i Michał Stasiński (perkusja). Od chwili powstania trio skupiło się na pisaniu własnych utworów. Ola wcześniej grała w The Paperbags, a obecnie równolegle udziela się w zespole Mirka Hrynkiewicza. Natomiast Lechu i Michał grali wspólnie w zespole Spacedog.

Tetrix

Tetrix to świeży projekt dwóch muzyków z Gdyni. Tworzą go LamaDżo znany głównie z kapeli Disorient, oraz GB który udzielał się w zespołach takich jak EmoSzczóry czy Regulator. "Zespół" związany jest z gdyńską Osadą Muzyczną, bytującą na zapomnianych terenach polskich kolei, gdzie nagrano i skomponowano całkiem niedawno utwory demo pod postacią epki "Pig House". Tetrix to połączenie, prostego, gitarowego grania z elektroniką wypuszczoną wprost z komputera, przedstawioną jako synteza hałaśliwych dźwięków z podkładami perkusyjnymi.

Khad!Affi

Khad!Affi to projekt dźwiękowo-taneczny, oparty na brzmieniach czterech samplerów, wykonujący od 10 lat sety z pogranicza muzyki IDM, rave i 'playback techno'.

Khad!Affi we własnej osobie, jako dyktator nut i pogromca mód, czerpiąc natchnienie z fuzji technologii i natury, nasyca swoje kompozycje dźwiękami zwierząt polski - saren, pełzających zaskrońców, kaczek, mew, ale i tradycyjnych ludowych flecików - przez co często wkracza na obszary pokrewne Mike'owi Oldfieldowi i Deep Forest.

Projekt wydał własnym sumptem dwa albumy - kasetę "Takie dni" (2002) zawierającą electro - akustyczne miniaturki nagrywane za pomocą pięciu magnetofonów oraz Ep-kę "Dry Fly" (2008) - tym razem mieszankę takich stylów jak Dance i Garage z Piosenką Autorską. Obecnie pracuje nad dwupłytowym concept albumem pt. "Love"