Adam Bodnar w Redzie

Książki, Reda

Data 28.08.2021
Miejsce Park miejski
Miejscowość Reda
Bilety Wstęp wolny

W sobotę (28 sierpnia) o godzinie 12:00 w parku miejskim w Redzie pojawi się prof. Adam Bodnar.

 

Adam Bodnar
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Central European University w Budapeszcie, uczestnik kursów prawa europejskiego, angielskiego i amerykańskiego Uniwersytetów: Cambridge, Floryda.
Współpracował z antyrasistowskim Stowarzyszeniem „Nigdy Więcej”. Do 2004 pracownik kancelarii prawniczej Weil, Gotshal & Manges. Pracownik, sekretarz i wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Ekspert Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Przewodniczący Fundacji Panoptykon. Prezes Stowarzyszenia im.Prof. Zbigniewa Hołdy Rzecznik Praw Obywatelskich w latach 2015-2021.
Adam Bodnar na stronach „Obywatel.pl” w odważnej polemice z Bartoszem Bartosikiem prześwietla kondycję państwa. Zwraca uwagę na trudny dialog lewicy z chrześcijaństwem i nie zapomina o wykluczonych. Pokazuje dynamikę samorządów i bogactwo lokalnych społeczności, które dają Polsce energię do zmian. Obnaża wady transformacji ustrojowej, wskazując na jej ofiary i bohaterów. Zastanawia się nad przyszłością kolejnych pokoleń i wyczula na niebezpieczeństwa związane z obecną epidemią.

W ramach Biesiady Literackiej porozmawiamy m.in. o tym:

  • dlaczego należy wsłuchać się w to co mówią taksówkarze ?

  • o znanych w świecie piwowarach – rodem z Pucka – i dlaczego niepełnosprawni zostali mistrzami w produkcji złocistego napoju?

  • o cudzie w Stargardzie, czyli jak to się stało, że Stargard ma najlepszy w kraju system wsparcia dla osób starszych a jednocześnie z rozmysłem nie wybudował ani jednego domu pomocy społecznej?

  • o tym jak budowa uli dla pszczół murarek ratuje polski system podatkowy,

  • o „ładowaniu akumulatorów” i co z tym ma wspólnego wójt ze wsi Płużnica, sołtyska ze wsi Nowe Marzy czy dwie, delikatne Panie spod Piły walczące o czyste środowisko w starciu z możnym biznesmenem wspieranym przez znaną Panią adwokat ze słynnej kancelarii?

  • co jest największym skarbem Polski w/d prof. Bodnara?