Mniej światła, więcej gwiazd w Gdyni

Inne, Gdynia

Data 14.08.2021-15.08.2021
Miejsce Molo Południowe
Miejscowość Gdynia
Bilety Wstęp wolny

14 i 15 sierpnia spójrzcie w niebo! Centrum Nauki Experyment wraz z Radą Dzielnicy Śródmieście zapraszają na Molo Południowe w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się przy pomniku Maszty w sobotę i w niedzielę w godzinach 16:00-22:00! Wyposażeni w teleskopy i lornetki sprawdzicie, ile da się dostrzec na gdyńskim nocnym niebie. Ponadto w sobotę do godziny 20 będziecie mieli okazję odwiedzić Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podczas wydarzenia:
- poznacie nazwy i wygląd różnych gwiazdozbiorów
- wystrzelicie w przestworza prosty model rakiety
- poprowadzicie robota przez tor przeszkód.

Podczas obserwacji nieba będziecie mogli posłuchać o gwiazdach i astronawigacji kmdr. por. mgr. inż. Dariusza Żołnieruka z Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego AMW.

W dniu 14 sierpnia w godz. 16:00-20:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pokazy w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego. Prosimy kierować się do wejścia głównego do Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Pokazy, w których może brać udział jednocześnie do 15 osób, odbywać się będą co 30 minut.

Molo Południowe znane jest gdynianom przede wszystkim jako świetne miejsce do oglądania morza i statków, ale 14 i 15 sierpnia stanie się idealnym punktem do obserwacji nieba. Dzięki współpracy Rady Dzielnicy Śródmieście z Centrum Nauki Experyment możemy zaprosić wszystkich do wspólnego podziwiania roju Perseidów. Mamy nadzieję, że będzie to okazja dla młodszych i starszych, żeby spokojnie popatrzeć w gwiazdy i nieco zainteresować astronomią – mówi Jędrzej Szerle, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Śródmieście.