Koncert 'Dziękujemy!' dla pomorskiej służby zdrowia

Koncerty, Gdańsk

Data 28.08.2021
Miejsce Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Adres Ołowianka 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety Wstęp wolny

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku przygotowała koncert 'Dziękujemy!'. To specjalnie dla pomorskiej służby zdrowia, specjalnie od pomorskich artystów i ludzi kultury. 

 

Koncert „Dziękujemy!” jest formą uroczystego i wyjątkowego podziękowania za niebywały wysiłek, zarówno fizyczny, jak i psychiczny, który włożyła i wkłada pomorska służba zdrowia w ratowanie życia i zdrowia mieszkańców podczas pandemii. To także ukłon wobec pomorskich artystów, których pandemia pozbawiła występów i zarobkowania. Łącząc te dwa środowiska zaplanowaliśmy ucztę muzyczną przygotowaną na bazie rozpoznawalnych artystów Pomorza.

Wystąpią: Krystyna Stańko Quintet, Dorota Lulka & Paweł Nowak, Katarzyna Hołysz, Joanna Knitter/ Blues & Folk Connection, Zagan Acoustic, Anna Federowicz i Tomasz Stroynowski, Renia Gosławska, Hanna Łubieńska, Karolina Merda, Rafał Ostrowski, Magdalena Smuk, Karolina Trębacz oraz Krzysztof Wojciechowski, czyli artyści związani z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Pandemia nie tylko pozostawia pustkę w postaci ludzi, którzy nagle odeszli, ale także odciska wyraźne piętno na wszystkich doświadczających jej namacalnie na co dzień. Cała służba zdrowia została postawiona w stan niebywałego alertu, który od ponad roku wyciska piętno na tej grupie społecznej. Coraz więcej pojawia się głosów, także spoza środowiska medycznego, że ta walka już teraz pozostawia trwały ślad psychiczny u medyków, porównujących pandemię ze stanem wojny. Widać objawy, a nad długofalowymi skutkami trzeba będzie pracować później. Służba zdrowia na pierwszej linii frontu szczególnie została narażona na wysiłek i ponadprzeciętny stres, ale także na niezrozumienie, pomijanie, niedocenienie. Fundacja Pomysłodalnia jako organizator wydarzenia, wraz z artystami i partnerami, pragnie zadedykować tej grupie społecznej specjalny koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej jako wyraz podziękowania za służbę i poświęcenie.

 

Wymóg: zgłoszenie i potwierdzenie przez Organizatora* (w związku z określoną liczbą miejsc) 

Forma zgłoszenia:
– formularz dostępny na stronie głównej Fundacji Pomysłodalnia
– lub ewentualnie telefonicznie pod nr tel. +48 608-661-616

Charakter zgłoszenia: osoby zgłaszające potwierdzają zapoznanie się z ogólnymi warunkami Koncertu dla służby zdrowia „Dziękujemy!”, w tym wyrażają zgodę na wypełnienie oświadczenia związanego z wydarzeniem kulturalnym.