Luzińska Dziesiątka - bieg leśny

Sport, Luzino

Data 20.06.2021
Miejsce Ścieżka zdrowia
Miejscowość Luzino

Już po raz kolejny w Luzinie biegacze i nordic walkerzy wezmą udział w biegu ulicznym „Luzińska Dziesiątka. Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę (20 czerwca) o godzinie 11:00. Ze względu na upały, zmieniono trasę wyścigu.

To dobre wieści dla pasjonatów biegania z okolic gminy Luzino. Zeszłoroczna Luzińska Dziesiątka nie odbyła się ze względu na pandemię koronawirusa. Tym razem wydarzenie zostanie zorganizowane, ale pojawił się kłopot – tropikalne upały. Synoptycy przywidują ponad 30 stopni Celsjusza.

Z tego powodu zmieniono trasę biegu. Sportowcy będą ścigać się w lesie na ścieżce zdrowia w Luzinie. Biegacze będą mieli do pokonania 10 kilometrów, zaś amatorzy nordic walking – 6 kilometrów.

Na trasie planujemy również kilka punktów z wodą, aby Wam drodzy biegacze i nordic walkerzy biegło oraz szło się jak najlepiej. Po biegu zapraszamy na żurek, chleb ze smalcem i ogórkami oraz drożdżowe ciastozachęcają organizatorzy na Facebooku.

Luzińska Dziesiątka jest częścią V Wojewódzkich Igrzysk LZS, które odbywać się będą w Luzinie w dniach 19-20 czerwca 2021.