Tydzień Bibliotek - Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Gdańsku

Kultura, Gdańsk

Data 08.05.2021 00:00-15.05.2021 00:00
Miejsce Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Adres Targ Rakowy 5/6
Miejscowość Gdańsk
Bilety obowiązują zapisy.

Na gości z okazji święta bibliotek czekają atrakcje. Rozpoczniemy w sobotę 8 maja akcją: „Kto rano wstaje, prezent dostaje”. Czytelnicy, którzy jako pierwsi odwiedzą biblioteki, które pracują w sobotę: Główną, Kokoszki, Lawendową lub Manhattan, otrzymają niespodzianki. W każdej filii czekać będzie 25 zestawów, więc lepiej się pospieszyć.

Gratką Tygodnia Bibliotek będzie spotkanie na żywo, 13 maja 2021r. o godz. 20:00, w przestrzeni cyfrowej, z autorką bestsellerowych kryminałów - Katarzyną Bondą.

Podczas Tygodnia Bibliotek poznacie także odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto czytać? Koniecznie sprawdźcie, jak na to pytanie odpowiedzieli zaproszeni przez nas goście! Wśród m.in. Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys z Kabaretu Hrabi, Paweł Huelle, Igor Brejdygant, Magdalena Stachula, Dariusz Filar czy Mikołaj Trzaska.

Ich opinie będziecie można zobaczyć na kanale YouTube WiMBP Gdańsk - https://www.youtube.com/channel/UC4Kwa6be-T2nHhDJkvTlAiA

14 maja o godz. 17:00 odbędą się warsztaty z twórczego pisania, które poprowadzi Barbara Piórkowska, znana trójmiejska pisarka. Obowiązują zapisy!

15 maja o godz. 12:00 to z kolei punkt obowiązkowy dla rodziców, opiekunów i dziadków, którzy chcą dowiedzieć się, jak rozbudzać dziecięcą wyobraźnię. Tego dnia Wioleta Karpowicz, aktorka z Teatru Miniatura, poprowadzi warsztaty aktorskie, podczas których zdradzi kilka tajemnic dotyczących głośnego czytania. Obowiązują zapisy!