Majówka w Luzinie

Kultura, Luzino

Data 03.05.2021
Miejscowość Luzino
Bilety Wstęp wolny. Wydarzenie online.

W tym roku Polacy nie będą mogli wspólnie świętować 3 maja ze względu na koronawirusa. To ni oznacza jednak odwołania imprez. Zaplanowano szereg wydarzeń w formule online. Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie proponuje film czy koncert orkiestry dętej. Nie zabraknie działań artystycznych na luzińskich ulicach.

Film z udziałem władz i mieszkańców

Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie przygotowuje inscenizację aktorsko-muzyczną o charakterze patriotycznym z udziałem Wójta Gminy Luzino Jarosława Wejer, przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie Gminy Luzino, młodzieży  z grup artystycznych GOK-u oraz pracowników gminnej instytucji kultury, a także aktorów z Regionalnego Teatru Dramatycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Film będzie dostępny na fanpage GOK-u na Facebooku.

Drzewka wolności Orkiestra Dęta GOK Luzino z nowym dyrygentem oraz poszerzonym składem

Kolejnym punktem obchodów 3 Maja przygotowanych przez GOK w Luzinie będzie sadzenie symbolicznych drzew wolności. O godz. 13.00  Wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Bartłomiejem Formelą w Parku im. Profesora Gerarda Labudy zasadzą 10 pięknych platanów, na które fundatorów pozyskał GOK w Luzinie. Podczas  obchodów 230. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zagra także Orkiestra Dęta GOK Luzino, co ważne - pod batutą nowego dyrygenta, Marcina Grzywacza - byłego kapelmistrza Orkiestry Reprezentatywnej Marynarki Wojennej w Gdyni. Niespodzianką jest fakt, że orkiestra zagra w poszerzonym składzie, bowiem do załogi Orkiestry Dętej GOK Luzino dołączyła kadra orkiestry dętej grającej przy parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Luzinie. Przed nami pierwszy występ dwóch luzińskich orkiestr, które wspólnie będą w przyszłości koncertować pod szyldem Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Wydarzenie będzie transmitowane w mediach społecznościowych GOK-u oraz Gminy Luzino.

Kultura w plenerze

Co ciekawe 3 Maja br. kultura wyjdzie również, już po raz drugi w Luzinie – na ulice. Na słupach ogłoszeniowych znajdujących się na terenie całej gminy pojawi się dwumetrowa grafika przedstawiająca obraz Jana Matejki pn. „Konstytucja 3 Maja 1791 roku" przygotowana przez pracowników GOK-u.