Wojciech Waglewski i Wojciech Bonowicz gośćmi Biesiady Literackiej

Kultura, Wejherowo

Data 27.01.2018 17:00
Miejsce Filharmonia Kaszubska
Miejscowość Wejherowo

W najbliższą sobotę 27 stycznia, o godz. 17 gośćmi Biesiady Literackiej, która odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej będą Wojciech Waglewski i Wojciech Bonowicz.

Rozmowa Wojciecha Bonowicza, poety, dziennikarza z Wojciechem Waglewskim, wokalistą, kompozytorem, współtwórcą grupy Voo-Voo, jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej, zaowocowały powstaniem książki „Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe”. Na kartach tej książki, w rozmowie z red. Bonowiczem, Waglewski uchyla rąbka tajemnicy swojego życia, osobowości, rozumienia świata, ale tylko uchyla... Jaki jest? Naprawdę nie wie nikt!

„Gdy podczas koncertu rozciął sobie rękę, nawet tego nie poczuł. Adrenalina sprawia, że gra, póki nie padnie. Gdy ktoś nazywa go polskim Stingiem, dostaje piany. Twierdzi, że muzyka pozwala ludziom poukładać swoje emocje. Jeden z najbardziej niezwykłych i wszechstronnych polskich artystów. Muzyk legendarnego Osjana i założyciel kultowego Voo Voo, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, mąż, ojciec, przyjaciel.

Z poetą Wojciechem Bonowiczem spotykał się przez ponad 10 lat, by rozmawiać o muzyce, podróżach, rodzinie, miłości, dołkach, o życiu. Ze spotkań tych powstał wielowymiarowy portret nieobecnego „na ściankach” i plotkarskich portalach antycelebryty”.