Kasieńka

Filmy, Gdańsk

Data 26.03.2017 17:00
Miejsce Teatr Miniatura
Adres Aleja Grunwaldzka 16
Miejscowość Gdańsk
Bilety normalny 30 zł

Dwunastoletnia Kasieńka wyrusza z mamą z Gdańska do Coventry w Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu ojca, który wyjechał tam do pracy i słuch po nim zaginął. Trafia do nowej szkoły, gdzie z powodu słabszej znajomości języka wszyscy traktują ją jak gorszą. "Kasieńka" to uniwersalna opowieść o walce o siebie wbrew rzeczywistości, o akceptowaniu trudnych prawd i ich przezwyciężaniu. O uprzedzeniach, przyjaźni, pierwszej miłości i sile, jaką może dać odkrywanie i realizacja własnych pasji. Poprzez sposób ujęcia tematu 0 jego bezpośrednią, autentyczną emocjonalnie oraz dynamiczną formę- to historia nie tylko dla nastolatków.

Spektakl to adaptacja debiutanckiej powieści Sarah Crossan, która zdobyła wiele nagród (m.in. CBI Eilis Dilon Award, UKLA Book Award czy niemiecką Luchs Preis). W Polsce została wydana w grudni 2015 roku przez wydawnictwo Dwie Siostry.

Adaptacja i reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz

Współpraca przy koncepcji wizualnej oraz animacje filmowe: Urszula Morga, Bartosz Mikołajczyk (Esy Floresy)

Obsada: Jolanta Darewicz, Jacek Gierczak, Agnieszka Grzegorzewska, Edyta Janusz-Ehrlich, Piotr Kłudka, Jacek Majok, Jadwiga Sankowska, Joanna Tomasik