Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy

Koncerty, Gdańśk

Data 21.12.2016 20:00
Miejsce Kościół św. Mikołaja
Adres ul. Świętojańska 72
Miejscowość Gdańśk
Bilety 30-40 zł

**Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Polski Chór Kameralny zapraszają mieszkańców Gdańska na Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się już po raz siódmy, tradycyjnie, w kościele św. Mikołaja przy klasztorze Ojców Dominikanów. **

Polski Chór Kameralny i orkiestra kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego wykonają "Messe de Minuit pour Noël", czyli Mszę na Boże Narodzenie francuskiego kompozytora epoki baroku Marca - Antoine'a Charpentiera. Oprócz mszy zabrzmią cztery utwory o tematyce świątecznej należące do kanonu francuskiej literatury wokół Bożego Narodzenia. Tę część usłyszymy w wykonaniu wirtuoza gry na organach, prof. Andrzeja Białki - prorektora Akademii Muzycznej w Krakowie. Podczas koncertu zespół wykona również kolędy w opracowaniu Macieja Małeckiego.

Koncert będzie zwieńczeniem Adwentu - radosnego czasu oczekiwania na przyjście Mesjasza, ale także czasu zadumy, przemiany. Dedykowany mieszkańcom Gdańska jest zaproszeniem do wspólnego świętowania.

Wydarzenie wpisuje się także w tradycję wspólnego celebrowania wyjątkowego okresu Bożego Narodzenia na całym świecie. Uroczyste koncerty Bożonarodzeniowe z udziałem wybitnych artystów są organizowane m.in. w Londynie, Paryżu, Wiedniu i.in.

WYKONAWCY Andrzej Białko - organy Capella Bydgostiensis Polski Chór Kameralny Jan Łukaszewski - dyrygent