Czesław Śpiewa

Koncerty, Gdańsk

Data 02.12.2016 20:00
Miejsce Gdański Teatr Szekspirowski
Adres ul. Wojciecha Bogusławskiego 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety 50, 60 zł

Zapraszamy na koncert CZESŁAW ŚPIEWA do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Początek koncertu o godz. 20:00.

Muzyczna armia Czesława Mozila, czyli zespół Czesław Śpiewa, to absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory.

Ich muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty "Księga Emigrantów cz.1", znajdą się także przeboje z dwóch poprzednich krążków zespołu, "Debiut" i "Pop", oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila - Tesco Value. Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny.

Zespół ma na swoim koncie prawie 13 milionów wyświetleń pierwszego, wielkiego hitu "Maszynka do Świerkania", który podbił listy przebojów, zdobywając m.in. pierwsze miejsce w radiowej Trójce. Pierwszy album "Debiut" sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy, a kolejny - "Pop - pokrył się podwójną Platyną. Ostatni, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych album "Księga Emigrantów cz.1" również zbliżył się do statusu Złotej Płyty. Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych, otrzymując 15 nominacji do Fryderyków nagród polskiej branży muzycznej - na koncie ma zdobyte 3 statuetki Fryderyka. Do tej pory zespół zagrał ponad 800 koncertów w Polsce i za granicą, m.in. na Roskilde Festival, OFF Festival oraz Męskie Granie. Informacja o biletach: 60 zł - parter i galerie na wprost sceny 50 zł - galerie boczne (dostępne w kasie GTS, ul. W. Bogusławskiego 1, w g. 14 – 19 oraz online: www.bilety.teatrszekspirowski.pl)