Moc Pomocy dla Rafała Zawidzkiego

Sport, Gdynia

Data 19.12.2015 09:00
Miejsce Kolibki Adventure Park Gdynia
Miejscowość Gdynia

Nim pierwsza gwiazda rozbłyśnie każdy z nas może zostać Mikołajem. Wiemy, że sport to siła a siła ma moc pomagania dlatego 19 grudnia Trójmiasto trenuje dla Rafała Zawidzkiego.

Sport to przede wszystkim walka z własnymi słabościami. Siła charakteru, determinacja i precyzyjny cel. Sportowiec podejmuje walkę każdego dnia widząc na końcu wyboistej i krętej drogi swój sukces. Upór, umiejętność pokonywania trudności, gorycz porażki i blask zwycięstwa.

  • Przez wielu nazywany Wojownikiem. Z pogodą ducha i pokorą wobec życia codziennie zmaga się z nowotworem. Walczy w ciszy, w otoczeniu najbliższych, chwytając i doceniając każdy promyk, który niesie kolejny dzień. Bez łez, bez błagania, bez żalu do losu - tak poznaliśmy Rafała - mówią inicjatorzy.

Przez wiele miesięcy trzymając kciuki, obserwujemy zmagania Rafała z chorobą. Bezlitosnym nowotworem, który za wszelką cenę chce triumfować nad wolą życia. Codzienność usłaną bólem, niemocą, a w tym wszystkim niesamowitego człowieka, który głośno mówi, że to "Rak jest chory na niego"!

  • Przyzwyczajeni do braw i owacji, my trójmiejscy sportowcy chylimy czoła przed człowiekiem, który podjął walkę z najbardziej bezwzględnym i podstępnym przeciwnikiem. Walkę, w której zdarza się przegrywać bitwę, ale wynik wojny nie jest przesądzony. Dlatego już 19 grudnia niech naszym świętem - świętem sportu - będzie akcja Moc Pomocy dla Rafała organizowana na terenie całego Trójmiasta. Spotkamy się o godzinie 9.00 w Kolibki Adventure Park Gdynia i pod przewodnictwem Jakuba Krzyżaka z przebiegniemy po pomoc około 10 km - informują organizatorzy.

O godzinie 11:00 wystartuje największy w kraju charytatywny trening CrossFit. Cross Core Gdańsk i Jakub Krzyżak, CF3M Sopot i Maciej Bielski, Crossfit Avanport Gdynia i Jakub Podwysocki, Michalina Romańska i Małe Trójmiasto Biega Wejherowo wraz z uczestnikami zmierzą się z wymagającym kondycji treningiem.

Równocześnie na stadionie Mosir w Redzie usłyszymy pierwszy gwizdek w meczu piłki nożnej Legendy kontra Młodość. Zespoły Łukasza Kowalskiego i Michała Nalepy udowodnią, że da się grać do wspólnej bramki.

W tym samym czasie na terenie Kolibki Adventure Park Bella & Rosa Agility Karolina Gułaś Team podczas charytatywnego pokazu przekonają widzów, że psi sportowcy również mogą nieść pomoc. Po zakończeniu treningu, chwilę odpoczynku w angielskim stylu zapewni nam That English Place, gdyńska kawiarnia kojarzona z gościnnością, smakiem i sportem.

  • O tej 11:00 będziemy jednością. My sportowcy, dla których hasło fair play to nie tylko pusty slogan. Drodzy kibice, media, obserwatorzy. Potrzebujemy Was w tym dniu. Potrzebujemy wielu złączonych rąk, dzięki którym zdołamy pomóc Rafałowi. Wesprzeć jego leczenie, rehabilitację i tak zupełnie po ludzku podnieść na duchu. Potrzebujemy Waszego udziału w evencie który jednoczy. Świątecznym evencie, który siłą wspólnego rażenia pozwoli przenosić Rafałowi góry. Akcji, która ma moc pomagania - dodają inicjatorzy.

Jednocześnie zapraszamy do udziału w naszej akcji na Facebooku. Pod tym adresem będziemy na bieżąco umieszczać relacje z przygotowań, dzielić się szczegółami oraz zachęcać do licytacji przedmiotów związanych ze sportem, których dochód zasili konto Rafała Zawidzkiego.

Niech nadchodzące święta Bożego Narodzenia oprócz życzeń pozwolą nam wszystkim zrobić coś dobrego!