Integracyjny Spektakl Teatrzyku Co w Trawie Piszczy pt. Kolory

Inne, Rumia

Data 14.12.2015 11:00
Miejsce Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej
Adres ul. Pomorska 11
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny - obowiązują zapisy

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi (ul. Pomorska 11)  oraz wolontariusze Fundacji Mamy Rumianki zapraszają na Integracyjny Spektakl Teatrzyku Co w Trawie Piszczy pt. "Kolory". Występ odbędzie się w poniedziałek (14 grudnia) o godzinie 11:00.

Spektakl prezentowany będzie w ramach projektu „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Wstęp jest wolny, jednak obowiązują zapisy - [email protected], liczba miejsc jest ograniczona - pierwszeństwo mają dzieci niepełnosprawne, lub zagrożone niepełnosprawnością.

  • To krótkie, około 25-minutowe, autorskie widowisko teatralne stworzone z myślą o możliwościach percepcyjnych najmłodszego widza, czyli dzieci w wieku do 4 lat oraz starszych dzieci niepełnosprawnych – informują organizatorzy.

Akcja dzieje się na małej, spokojnej łące. Sympatyczni bohaterowie: Motyl i Żuk przeżywają wspólne przygody. Każda z nich związana jest z określoną barwą. Kolory w finale łączą się w piękną tęczę.

Po przedstawieniu efektowna scenografia: szeleszcząca rzeka, mięciutki ptaszek, ogromne klocki czy kwiat z odpinanymi płatkami wykorzystana zostanie również do wspólnej zabawy z widownią. Całość spotkania trwa około godziny.

  • Widowisko teatralne "Kolory" pokazuje piękno świata. Ciekawe zastosowanie przedmiotów uczy nazywania barw. W spektaklu wykorzystujemy wyraziste rekwizyty i delikatne dźwięki, aktorzy grają i śpiewają na żywo. Obraz i rytm są ważniejsze od samego słowa. Fabuła jest prosta, dostosowana do możliwości recepcyjnych dziecka – dodają twórcy.

Wybrane warstwy spektaklu będą atrakcyjne dla dziecka półrocznego, a inne dla trzyletniego. Założyliśmy jednocześnie, że teatr dedykowany maluszkom może i powinien być również interesujący dla jego rodziców, by mogli być razem i wspólnie go przeżywać.