Pomorska Liga Debat

Inne, Rumia, Reda, Wejherowo, Puck i Kartuzy

Data 10.11.2015 00:00-17.11.2015 00:00
Miejscowość Rumia, Reda, Wejherowo, Puck i Kartuzy
Bilety Wstęp wolny

W dniach 10 - 17 listopada w pięciu pomorskich miejscowościach: Rumi, Redzie, Wejherowie, Pucku i Kartuzach, odbędą się turnieje regionalne w ramach Pomorskiej Ligi Debat, największego nadmorskiego konkursu krasomówczego w formule znanej z Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Młodzi mieszkańcy Pomorza zmierzą się w czterech rundach debat, których tematyka obejmie ważne społecznie tematy.

W toku turniejów regionalnych wyłonionych zostanie osiem drużyn, które uzyskają najwyższą punktację. Zmierzą się one podczas turnieju finałowego na Uniwersytecie Gdańskim, który zaplanowany został na 27 listopada 2015 roku.

Debata oksfordzka opiera się na sporze dwóch stron, z której jedna ma za zadanie bronić wylosowaną tezę, a druga ją negować. Debaty te są niezwykle popularne w Wielkiej Brytani, skąd zostały przeniesione na polski grunt na początku lat 90. XX wieku.

W jury turniejów lokalnych zasiądą: Maciej Boryń (prezes Instytutu Badań Ekonomiczno-Społecznych), Bartosz Duraj (wiceprezes Instytutu Badań Ekonomiczno-Społecznych), Andrzej Skiba (prezes zarządu Instytutu Debaty Publicznej), Tomasz Solarski (wiceprezes zarządu Instytutu Debaty Publicznej).

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a jego organizatorem jest Instytut Badań Ekonomiczno-Społecznych. Partnerami społecznymi wydarzenia są Instytut Politologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytut Debaty Publicznej.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie debatujemy.pl oraz na Facebooku.

[IMG]2[/IMG]