Piotr Rubik wystąpi w Wejherowie

Koncerty, Wejherowo

Data 11.11.2015 18:00
Miejsce Filharmonia Kaszubska (Sala Główna)
Adres ul. Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety 110 zł normalny, 100 zł grupowy

W dzień Święta Niepodległości, 11 listopada, na scenie Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie wystąpi Piotr Rubik. Podczas koncertu artysta wykona swoje największe przeboje. Jego zamiarem, jak zaznacza, będzie wciągnięcie publiczności do wspólnego śpiewania.

Koncert opatrzony tytułem "Moja historia" będzie swego rodzaju podróżą po spuściźnie artystycznej muzyka. Znane melodie będzie można usłyszeć w nowych aranżacjach w wykonaniu znanych i lubianych aktorów oraz zespołu. Wraz z Piotrem Rubikiem wystąpią m.in. Kacper Kuszewski, Paulina Sykut, Anna Czartoryska, Aneta Todorczuk - Perchuć, Mateusz Rusin. Dodatkową atrakcją będą ciekawe historie związane z poszczególnymi utworami opowiedziane przez artystę.

Piotr Rubik jest jednym z najwszechstronniejszych polskich muzyków i laureatem wielu nagród. Jako wiolonczelista współpracował z wieloma znakomitymi orkiestrami, m.in. Sinfonia Varsovia. Komponował utwory dla wybitnych wykonawców, akompaniował im jako pianista, prowadził koncerty jako dyrygent. W roli producenta muzycznego zrealizował przeszło 30 albumów, między innymi dla Michała Bajora.

Jego utwory promowały polskie produkcje filmowe, takie jak “Quo vadis” czy “Zemsta”. Największą popularność przyniosły mu wielkie formy wokalno - instrumentalne - oratoria “Tu es Petrus” czy “Psałterz wrześniowy”. Przeboje z tych dzieł - “Niech mówią, że to nie jest miłość” czy “Psalm dla ciebie” przez wiele tygodni utrzymywały się na szczytach list przebojów. Teraz zabrzmią w wejherowskiej filharmonii.

[IMG]2[/IMG]