Premiera 'Lady M' Teatr Gdynia Główna

Kultura, Gdynia

Data 02.10.2015 19:00-03.10.2015 19:00
Miejsce Teatr Gdynia Główna
Adres Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
Miejscowość Gdynia
Bilety 20 / 30 zł

Innowacyjność tego spektaklu polega na tym, że tekst klasyczny połączony został z realiami ówczesnego świata. Tytułowa postać przeplata życie zawodowe i prywatne grając w grę komputerową. Do tego spektaklu została stworzona specjalna gra komputerowa, aktorka gra podczas spektaklu, a obraz widoczny jest na wielkim jak ściana ekranie.

Czy życie jest grą? A jeśli tak, czy w takim razie znamy jej zasady? Czy kontrolujemy jej przebieg? Bohaterowie Szekspira postawieni są pomiędzy ułudą wolnej woli a siłami przeznaczenia, z którymi próbują się mierzyć. Lady Makbet wyzywa los na śmiertelny pojedynek. Jej ostrogą jest niepohamowana ambicja i żądza władzy. Rozgrywa swoją partię, bezpardonowo usuwając przeciwników swojego męża, stojących na drodze do rządów autorytarnych i niekwestionowanych.

Monodram ukazuje nam Lady Makbet we współczesnym otoczeniu, jako jedną z nas. Sprawcę czy ofiarę, rządzącą czy rządzoną, twórczynię czy dzieło? Jest to nie tylko portret kobiety bezwzględnie dążącej do celu, ale również próba przyjrzenia się mechanizmom władzy, które korumpują, odcinają od rzeczywistości, uzależniają i zacierają granicę między dobrem a złem sprawiając, że usprawiedliwiamy wszystkie metody jej sprawowania.

Lady M. - sztuka na podstawie Makbeta Williama Szekspira, w tłumaczeniu Leona Ulricha, w reżyserii Idy Bocian. Na scenie wystąpi Agnieszka Skawińska. Oprawę wizualną zapewni Janusz Bocian, światło: Marzena Chojnowska, a rap: Marcin „Kolec” Kolczyński.

Link do strony teatru znajduje się TUTAJ. Link do Facebooka.

[IMG]2[/IMG]