Happysad i Muzyka Końca Lata w gdyńskim Uchu

Koncerty, Gdynia

Data 03.10.2015 19:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Adres ul. Świętego Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) / 53 zł (Eventim) / 60 zł (w dniu koncertu)

W sobotę (3 października) o godzinie 19:00 na scenie gdyńskiego klubu muzycznego Ucho zagości Happysad. Będzie to koncert w ramach trasy Tańczmy Tour, podczas którego u boku zespołu Happysad zagra także formacja Muzyka Końca Lata.

W takim towarzystwie nie sposób smucić się z powodu końca lata. W tym roku mija dziesięć lat od wydania drugiego krążka Happysad, czyli „Podróży z i pod prąd” i jak zapewnia zespół na swoim profilu fejsbookowym, w jesiennej koncertowej setliście, wśród najbardziej znanych utworów, znajdzie się oczywiście miejsce dla rzadko granych piosenek z tego wydawnictwa. Kolejnym powodem do radości jest nowy członek zespołu. Do niedawno przyjętego Macieja Ramisza dołączył właśnie Michał Bąk, który od kilku lat wspomaga zespół na koncertach plenerowych w sekcji dętej.

HAPPYSAD

Zespół rockowy, założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Ma na koncie około 1000 koncertów w całym kraju, 5 Złotych Płyt i dwie platynowe oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. W lipcu 2004 roku, nakładem S.P. Records, ukazał się debiutancki album grupy – „Wszystko jedno”. W kwietniu 2007 roku magazyn Teraz Rock umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. W październiku 2005 roku ukazał się drugi album zatytułowany „Podróże z i pod prąd”. W połowie 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty – Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński.

1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka formacji – „Nieprzygoda”. W połowie września album zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce (OLIS), a następnie osiągnął status Złotej Płyty. Koncertowe wydawnictwo DVD – „Na żywo w STUDIO”, zyskało status Złotej Płyty już w dniu premiery – 24 listopada 2008, a w maju 2009 roku pokryło się platyną. 19 października 2009 roku ukazał się czwarty krążek grupy – „Mów mi dobrze”. W październiku 2011 światło dzienne ujrzało jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu i składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13-cie zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.

Kolejne wydawnictwo nosi nazwę „Ciepło/Zimno” i znajduje się na nim 12. piosenek plus ukryty utwór „Stare miasto”. Autorem okładki płyty jest rysownik Dawid Ryski. Premiera płyty miała miejsce 5 września 2012 roku. Już w pierwszym tygodniu album zawitał na pierwsze miejsce OLIS – listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce (obecnie – Złota Płyta). 4 grudnia 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD I 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i – jako zdobywca Złotego Bączka – w 2013 roku. W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, we współpracy z którym nagrał album “Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 roku zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i szybko zyskał status Złotej Płyty.

Skład zespołu:

 • Kuba Kawalec – wokal, gitara

 • Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara, wokal

 • Artur Telka – bas

 • Jarek Dubiński – Dubin – perkusja

gościnnie na koncertach:

 • Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal

 • Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe

 • Daniel Pomorski – trąbka, klawisze

 • Jakub Moroń – puzon

Muzyka Końca Lata - Od 2002 roku najbardziej romantyczny zespół w powiecie mińskim, utrwalający w piosenkach sercowe, ale nie tylko, rozterki mieszkańców miast dojeżdżających. W swojej twórczości grupa odwołuje się między innymi do lat 60., czyli czasów „zagolfionego” big bitu, ale też dokonań amerykańskiej alternatywy z lat 90. Jak dotąd kwintet dorobił się trzech płyt: „Jedno wesele dwa pogrzeby” (2006) i „2:1 dla dziewczyn” (2007) oraz „PKP Anielina” (2011), które układają się w tryptyk opowiadający o miłości i dorastaniu na mazowieckiej prowincji w XXI wieku. Opisując zawartą na krążkach twórczość zespołu krytycy najchętniej posługiwali się triadą określeń: bezpretensjonalne, szczere, urocze. Premiera nowej płyty grupy – „Złoty krążek”, planowana jest na wiosnę 2016.

Skład:

 • Bartosz Chmielewski – „Zmywak” -  wokal, gitara

 • Marcin Biernat – „Makaron” – gitara, wokal

 • Piotr Majszyk – bas

 • Arkus – perkusja

 • Ola Bilińska – wokal, cuda

BILETY: 50 zł (przedsprzedaż) / 53 zł (Eventim) / 60 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: eventim.pl (sprzedaż drogą wysyłkową oraz w punktach stacjonarnych sieci). Bilety kolekcjonerskie – wkrótce w sprzedaży!

[IMG]2[/IMG]