Turniej LOTOS Polish Open 2015

Sport, Pętkowice

Data 24.07.2015 00:00-29.07.2015 00:00
Miejsce pole Sierra Golf Club
Miejscowość Pętkowice

W piątek 24 lipca wystartowało najważniejsze wydarzenie golfowe w Polsce – turniej LOTOS Polish Open 2015. Zmagania profesjonalistów oraz wydarzenia towarzyszące zostaną rozegrane w dniach 24-29 lipca 2015 na polu Sierra Golf Club w Pętkowicach, nieopodal Trójmiasta.

Weekendowe wydarzenia to przede wszystkim rywalizacja amatorów-hobbystów, którzy będą walczyć o laury w dwóch turniejach - o Puchar Prezesa Zarządu Grupy LOTOS oraz w Pro-Am. Wraz z początkiem tygodnia pole zostanie opanowane przez profesjonalnych golfistów, którzy do środy będą walczyć o miejsca na podium i nagrody o łącznej wartości 120 tys. zł.

W tym roku LOTOS Polish Open jako pierwszy turniej z serii Pro Golf Tour zaliczany jest do Official World Golf Ranking, najważniejszej klasyfikacji w świecie golfa. Dla polskich zawodników jest to ogromna szansa, ponieważ rywalizują w nim najlepsi zawodnicy z całego świata. Do tej pory, aby znaleźć się w systemie, konieczne były występy w turniejach będących przynajmniej na poziomie serii Challange Tour. Dzięki tej zmianie, udział w LOTOS Polish Open to nie tylko wartościowe nagrody, ale także możliwość pozyskania cennych punktów w najważniejszym rankingu golfistów na świecie.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Na profesjonalistów czekają trzy dni sportowych emocji i rywalizacji o dobre wyniki. W ubiegłym roku zwycięzcą turnieju został niemiecki zawodnik, Berni Reiter. Spośród przedstawicieli polskiej reprezentacji najlepiej poradził sobie Adrian Meronk, który ukończył turniej na 5. miejscu.

[IMG]3[/IMG]