Koncert Sonar Soul Live feat. Paulina Przybysz & Mr Krime w Gdańsku

Koncerty, Gdańsk

Data 10.07.2015 22:00
Adres Ulica Elektryków
Miejscowość Gdańsk
Bilety Wstęp wolny

Red Bull Summer Tour: Koncert Sonar Soul Live feat. Paulina Przybysz & Mr Krime w Gdańsku. To drugi przystanek trasy Red Bull Summer Tour. Start imprezy o 22:00, wstęp wolny.

Sonar Soul to Producent i DJ, eksplorujący muzykę z rejonów soulful electronic/abstract hip-hop, współtwórca licznych projektów muzycznych. Materiał do nowej płyty przygotował wraz z Pauliną Przybysz za mikrofonem i Rafałem Dutkiewiczem na perkusji. Wyniki ich współpracy będzie można usłyszeć podczas trasy Red Bull Summer Tour, w którą wyruszyli wraz z ekspertem od skreczy – Mr Krimem.

Jak doszło do współpracy z Pauliną i Rafałem?

  • Po EPce, która była w zasadzie zbieraniną różnych pomysłów, zapragnąłem nagrać coś bardziej spójnego i określonego. Równocześnie zmęczony syntetycznym brzmieniem, wszechobecnym we współczesnej muzyce, chciałem zrobić coś bardziej organicznego. Dobry odbiór live'ów granych w towarzystwie perkusisty Rafała Dutkiewicza pokazał, że kierunek jest słuszny. W idealnym momencie pojawiła się Paulina Przybysz. Spodobały jej się pierwsze szkice i dała się namówić na wspólny wykon podczas premiery EPki. Podczas próby, w ramach zapowiedzi koncertu spontanicznie zarejestrowaliśmy krótką muzyczną zajawkę, która ostatecznie określiła kierunek: żywa perkusja, brudne sample i mocny głos Pauliny. Melodie i skrawki sampli, zatopione w triphopowym sosie uzupełnione przez klasyczne smyczki - opowiada Sonar Soul.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Wydarzenie na Facebooku.

[IMG]3[/IMG]