Plateau z Renatą Przemyk

Koncerty, Gdańsk

Data 24.06.2015 19:00
Miejsce Centrum św. Jana
Miejscowość Gdańsk

Zespół PLATEAU zagra materiał ze swojej czwartej płyty pt. Projekt Grechuta w akustycznych wersjach, a gościnnie z nimi wystąpi Renata Przemyk.

Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów Marka Grechuty w zaskakujących aranżacjach zespołu ale też autorskich i premierowych piosenek PLATEAU (jak choćby Niebezpiecznie piękny świt), które już na jesieni znajdą się na ich piątej płycie.

Muzycy na scenie sięgają nie tylko po tradycyjne instrumentarium, ale również do grania używają piły do drewna, puszek do kawy czy cymbałek.

Gościem zespołu podczas koncertu w Gdańsku będzie Renata Przemyk - jedna z najbardziej znanych wokalistek w Polsce, która współpracuje z zespołem od 2008 roku. Wtedy to właśnie muzycy z PLATEAU zaproponowali jej nagranie piosenki Nic nie pachnie jak ty, która krótko potem stała się przebojem, spędzając pół roku na Liście Przebojów Trójki.

Płyta Projekt Grechuta ukazała się marcu 2011 roku, zbierając fantastyczne recenzje dziennikarzy (m.in. w "Newsweeku", "Gazecie Wyborczej") i uznanie publiczności. Spędziła kilka tygodni na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Producentem albumu był Wojciech Waglewski, a patronat honorowy nad Projektem Grechuta objęła wdowa po Artyście - pani Danuta Grechuta.

Tuż po wydaniu płyty zespół ruszył w spektakularną trasę koncertową, która trwa z powodzeniem do dzisiaj. Wystąpili w tak prestiżowych miejscach jak warszawska Sala Kongresowa, Filharmonia Narodowa, Filharmonia Bałtycka, Hala Torwar, Teatr Roma czy legendarna Piwnica Pod Baranami. W sierpniu 2011 na zaproszenie Jurka Owsiaka swoim występem otworzyli XVII Przystanek Woodstock, grając dla półmilionowej publiczności! Miesiąc później, ich koncert w warszawskiej Fabryce Trzciny był transmitowany na żywo przez telewizyjną "Dwójkę" uroczyście inaugurując jesienną ramówkę tej stacji. W październiku 2011 roku telewizja wyemitowała program Szansa na sukces, w którym zdolni amatorzy wykonywali piosenki z płyty wołomińskiego zespołu. Natomiast w grudniu 2011 roku PLATEAU wraz z gośćmi odbyli dwutygodniową trasę koncertową po USA i Kanadzie...

Zespołowi na koncertach towarzyszą często goście, m.in. Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Katarzyna Groniec, Anna Wyszkoni, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Groniec, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy).

Koncert odbędzie się w ramach cyklu Świętojańskie świętowanie, organizowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Początek: 19:00

WSTĘP:

  • bilet normalny: 40 zł
  • bilet ulgowy i nawy boczne: 20 zł
  • Bilety do kupienia na www.interticket.pl