Teatr Ruchu 'Mo-she' - Ulotne

Filmy, Wejherowo

Data 21.05.2015 18:00
Miejsce Filharmonia Kaszubska
Adres ul. Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety 10 zł

„Ulotne” to zmysłowa opowieść Teatru Ruchu Mo-sHe , którego reżyserem i choreografem jest Monika Leśko –Mikołajczyk. Spektakl jest niewyczerpaną prawdą o nas samych, w których tli się tęsknota za tym, co przeminęło, co utracone, co odeszło w niepamięć. Jest pragnieniem , by ocalić wspomnienie i nie uronić , tego , co wyjątkowe i ulotne. A skradziona chwila zamknięta w kadrze zdjęcia ,jest niczym płochliwy ptak uwięziony w klatce.

Zdjęcie staje się poruszającym dokumentem , który nosi w sobie nasze wspomnienia i tajemnice. Spektakl „ Ulotne” Teatru Mo-sHe jest afirmacją życia, jego zmysłowości, piękna .Życia pełnego wielkich uniesień, namiętności. Tancerze poprzez język ciała ,jako narzędzie do wyrażania siebie utwierdzają nas w przekonaniu , że pośród całego zamieszania, pędu życia ważne jest , by umieć dostrzec piękno chwili. I że warto wracać do wspomnień , które bez zbędnego patosu, z wielką delikatnością i prostotą poruszają wrażliwość i zapadają w pamięć na zawsze!

Reżyseria i choreografia- Monika Lesko- Mikołajczyk Kostiumy- Monika Leśko- Mikołajczyk i Lidia Sowińska Wizualizacje multimedialne – Jarosław Król

Obsada: -Weronka Frymark -Aleksandra Grunwald- Chojnacka -Julia Kurowska -Joanna Maciejewska -Julia Olszewska -Agata Pilawa -Weronika Pływacz -Karolina Stojowska -Swędrzyńska -Artur Podsiedzik

HISTORIA Teatru Ruchu Mo-sHe

Zespół: Frymark Weronika Grunwald- Chojnacka Aleksandra Maciejewska Joanna Olszewska Julia Podsiedzik Artur, Stojowska-Swędrzyńska Karolina Pilawa Agata Kurowska Julia Pływacz Weronika

Teatr Ruchu „ Mo-she” (moszi) jest kontynuacją pracy Teatru Ruchu działającego od 2000 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni, jako forma teatru edukacyjnego. Kierownikiem artystycznym i założycielem „Mo-she” jest Monika Leśko- Mikołajczyk tancerka, aktor scen muzycznych, pedagog i choreograf, reżyser autorskich spektakli tanecznych; m in „Dworzec uczuć” 2002 r. prezentowany we Włoszech na Festival Internazionale di Teatro, Video, Musica e Culture Giovanile, „Marionetki” 2003r., „ Byle nie zwariować” 2004r., „Światło” 2007r., a także autorka choreografii spektakli musicalowych „Małpą być” 2002r., „Mały książę” 2004r., „Kto się nie boi” 2005 r., których premiery odbyły się na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni.

Od 2007 roku Teatr Ruchu pod nazwą „Mo-she” rozpoczął współpracę z zapomnianą gdyńską sceną Teatru Garnizonowego na Oksywiu. Jest laureatem wielu festiwali teatralnych w Polsce, od wielu lat współpracuje z niemieckim Theater 62 w Bremie , wystawiał spektakle w Rosji , Niemczech . Zaangażowany w prace teatru zespół „Mo-she” zrealizował wiele spektakli tanecznych „Bal fatalle” 2009r., „Rocko- Barocco” 2010r., „Kolor Kobiety” 2011r., „Prośba o sen spokojny” 2012r., „Gaja”2013r.z muzyką Roberta Kanaana.

Od roku 2014 prezentacją spektaklu „ Prośba o sen spokojny” Teatr Ruchu rozpoczął współpracę z Wejherowskim Centrum Kultury Filharmonią Kaszubską.

Mo-she to teatr, w którym taniec, gest stają się słowami, symbolika ruchu jest formą wypowiedzi, a ciało emocji. To właśnie ciało tancerza i jego nieograniczone możliwości jest siłą i energią spektakli.

Start: 2015-05-21 18:00

Miejsce: Sala Główna Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie

Bilety: 10 zł